Компанія Canoo передала NASA три електричні мінівени > Gercek Tesisat

Компанія Canoo передала NASA три електричні мінівени

Каліфорнійський стартап Canoo, що зосередив зусилля на розробці та випуску електричних мінівенів і пікапів, ризикує перетворитися на черговий «електромобільний довгобуд», але в якості важливого іміджевого кроку компанія нещодавно надала американському аерокосмічному агентству NASA три спеціально підготовлених електричних мінівени, які перевозитимуть на Землі учасників майбутніх місячних експедицій.

Про співпрацю Canoo з NASA стало відомо напередодні з подачі аерокосмічного відомства США. Минулого вівторка три просторі електромобілі у спеціальному оформленні надійшли на майданчик Космічного центру Кеннеді у Флориді, звідки наступного року має стартувати ракета з учасниками місії Artemis II, яка передбачає подорож до Місяця, навколо його орбіти і назад на Землю. Це буде перша експедиція із людьми на борту за межі навколоземного простору з 1972 року. У 2025 році має відбутися місія Artemis III, яка доставить астронавтів на поверхню Місяця.

Передбачається, що три спеціально підготовлені мінівени Canoo зможуть доставляти чотирьох астронавтів у скафандрах, супутнє обладнання та вантажі, а також обслуговуючий персонал безпосередньо до стартового майданчика на мисі Канаверал. Як уточнюється, у розробці оформлення мінівенів та дизайну колісних дисків безпосередньо брали участь фахівці NASA.

Компанія Canoo отримала замовлення на розробку даних «човників» ще у квітні 2022 року, і перехід на використання електромобілів для виконання відповідних функцій для NASA дуже важливий з точки зору дотримання екологічного порядку денного. Під час підготовки до місії Artemis II ці мінівени будуть задіяні для тренування персоналу та учасників майбутньої місячної експедиції.

З 1984 року для доставки астронавтів по території штату Флорида до стартового майданчика на мисі Канаверал використовувався модифікований «автодім» Airstream, який за 27 наступних років служби проїхав не більше 42 400 км, оскільки відстань, що долається за один рейс, не перевищувала 15 км. До «обов’язків» цього транспортного засобу входила доставка астронавтів до стартового майданчика в день запуску, під час передпольотного тренування і назад після приземлення.

admin

Наверх