Зброя відплати. Чому росіяни все частіше говорять про український ОТРК "Грім-2" > Gercek Tesisat

Зброя відплати. Чому росіяни все частіше говорять про український ОТРК "Грім-2"

Нагадаємо, що український ОТРК “Грім-2” розроблявся на завовлення Саудовської Аравії ще з 2015 року. Але до початку війни у 2022 році було створено лише ходовий макет пускової установки, який демонструвався на виставках та їздив на параді на Хрещатику. Між тим, “Грім-2” мав би стати доволі потужним аргументом, бо мав проєктну дальність 300 км, а в перспективі її можливо було збільшити до 450 км. Тобто – це фактично аналог російському “Іскандер”.

Нещодавно, в одному з інтерв’ю, представник “Укроборонпрому” розповів, що розробка ОТРК “Сапасан” далека до завершення. Більше того, прогрес розробки експортної версії “Грім-2”, в якому використовуються значна частина рішень, складає 3/4, тобто 75%. А прогрес створення ОТРК “Сапсан” оцінений на рівні 65-70%. Але щоб досягнути 100% потрібен час і мова йде не про місяці. Також варто розуміти й загальну вартість робіт, які ще необхідно провести, у 500 млн доларів.Тобто, поки що зарано казати про появу у ЗСУ “Грім-2” та “Сапсану” взагалі. Але, росіяни чомусь вперто згадують українських ОТРК, коли мова йде про враження об’єктів на далекій відстані.

Цього разу, міфічний “Грім-2” їм побачився, щоб виправдати точне влучання БПЛА у склад в Криму, який мало прикривати ППО. Опосередковано окупаційна влада Криму признала, що атака була здійснена БПЛА, які як завжди вони “знищили” та “подавили” за допомогою РЕБ. Проте місцеві пабліки повідомляють, що три потужні вибухи таки були на складі, після чого почалася детонація боєприпасів.

Ще одна із версій, що це були ракети типу Storm Shadow, або модифіковані С-200.

Отже, поки що не має підстав казати про реальне використання українського ОТРК, тому – це лише намагання росіян списати свої прорахунки на міфічний “Грім-2” з невловимими ракетами.

admin

Наверх