Яку ціну на паливо слід очикувати у цьому сезоні? > Gercek Tesisat

Яку ціну на паливо слід очикувати у цьому сезоні?

На роздрібну ціну палива в Україні зараз тиснуть одразу декілька чинників: світова ціна на нафту, курс доллару/євро, вартість логістики.

Податки, що зросли з 1 липня, вже інтегрувались у нові ціни. Наразі основним драйвером є світовий ринок, нафта за останні 3 місяці додала понад 20% (з $75 до $95/барр.) разом із нафтопродуктами (читай – із закупівельними цінами українських трейдерів), – констатує директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Якщо нафта не перевищить $95/барр., є надія втриматись у межах 60 грн/л по бензину та дизпальному. Ринок буде щосили пручатися цій «шестірці», кожен такий рубіж завжди викликає шок у споживача, а відповідно й у ринку.

У той же час, глава Chevron, Майк Вірт, однозначно запевнив, що на його думку вартість нафти вже найближчим часом перевищить 100 доларів. І на його думку, нічого страшного в цьому немає. Для США. А от для України ці додаткові +5 долларів будуть вартувати набагато більше у роздрібі.

Як каже голова мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін: що 1 долар плюс за бочку нафти – це дуже грубо плюс 1 гривня на літрі бензу у нас в країні. Тут неважко зрозуміти, що 5 доларів – це +5 гривень на стелі. Персепективка так собі на зиму особливо.”

На думку Дмитра Леушкіна, вже скоро наші маркетмейкери – зелені мережі АЗС торгуватимуть звичайним дизелем та А95 по 63, а лоу-кости різних кольорів по 60.

Якби це був фінал сценарію, то, може, і не все було б погано так. Але ніхто не знає, де зупиниться тренд зростання світових цін цього разу. “Побачити 80 грн за літр – це все ж таки найгірший і малоймовірний сценарій розвитку ситуації цієї зими” – резюмує голова мережі АЗС.

Отже, як бачимо, здорожчення палива слід очікувати вже скоро. Перший орієнтир – до 60 грн за 1 л ДТ, а потім підтягнеться і цінник у 63 грн\1л. Далі все буде залежити від світової кон’юктури.

admin

Наверх