Які електрокари купують українці. Аналіз ринку > Gercek Tesisat

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку

Наразі електромобілі займають 17,8% ринку нових автомобілів проти 4,7% за перші три місяці минулого року. Загальний приріст сегменту склав 309%! На початок 2023 року загальна кількість електромобілів в Україні налічувала 45 691 штуку, а на початок квітня їх кількість перевалила за п’ятдесят тисяч та склала 50 733!

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку - електро

Вже більше 17 тисяч електромобілів Nissan катається дорогами України але більшість з них складають привезені “сірим” шляхом неофіційні та вживані моделі. Новеньких за 3 місяці було придбано лише 17 електричних Nissan. Найкраще розходяться нові електрокари під брендом Volkswagen – їх придбали майже тисячу (990 штук). Щоправда локомотивом продажів стали вироблені в Китаї ID.4, про що ми вже докладно розповідали.

Доля електрокарів в Україні продовжує зростати

На українському авторинку доля електрокарів вдвічі більша ніж в Європі

Напрочуд добре стартував електричний компактний кросовер Honda M-NV (466 штука), загалом електромобілі цієї марки знайшли 557 власників. Щоправда їх імпортом займається не офіційне представництво компанії, а спеціалізовані на електромобілях сірі дилери але це ж стосується більшості електромобілів, які привозять в Україну.

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку - електро

Основна причина цього в серйозному підході офіційних імпортерів, які мають навчити персонал обслуговувати та ремонтувати абсолютно нові моделі, закупити в усі авторизовані сервісні центри дороге специфічне обладнання, сертифікувати та адаптувати до наших умов електромобілі. Цей процес не лише дорогий але й може зайняти багато часу, вкупі з розрахунком комплектацій та цін конкретно під наш ринок, а вже потім оформити специфічне замовлення на партію машин суто для нашого ринку. “Сірі” ж дилери просто тягнуть до нас автомобілі з інших ринків, які часто неадаптовані за багатьма аспектами – від оптики та перекладу документації та меню до можливих проблем з вбудованою навігацією та системами безпеки. Але пересічні покупці зазвичай цікавляться лише кінцевою ціною, не думаючи про вирішення можливих проблем які з часом так або інакше виникають в процесі експлуатації.

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку - електро

Тим не менше, ситуація з відсутністю офіційного представництва не заважає росту власників славнозвісної в електромобільному світі Tesla: в першому кварталі українці купили 155 нових електромобіля цієї марки та 806 “битків” чи вживаних моделей S, X, Y та 3.

Електромобілі з Китаю скоро втратять цінову привабливість на українському ринку

В січні електрокари встановили рекорд в Україні

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку - електро

Взагалі, оскільки сегмент електромобілів тільки починає ставати по-справжньому масовим, його розвиток досі тримається на еко-ентузіастах, екстравагантних багатіях або просто людях, які хочуть зекономити на паливі. Тому й автопарк “електричок” у нас настільки строкатий. По-справжньому масовими (реєстрації нових та вживаних разом) на дорогах України цього року стали електромобілі Volkswagen ID.4 (865), Nissan Leaf (679), Hond M-NV(466), Tesla моделей 3 (423), Y (267) та S (204). Користуються популярністю Volkswagen e-Golf (183), Renault Zoe (163) та Vlkswagen ID.6 (139).

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку - електро

На іншому полюсі популярності строкатого електропарку можна знайти такі цікаві екземпляри як Citroen e-Mehari, Chana E-Star, BYD E5, Opel Ampera або GAC Trumpchi GE3. Якщо серед наших читачів є власники подібних ексклюзивних моделей – відгукніться. Нам буде цікаво дізнатися мотивацію придбання такої унікальної для наших доріг техніки!

Український авторинок у першому кварталі: головні тенденції

Які електрокари купують українці. Аналіз ринку - електро

admin

Наверх