У в'єтнамського автовиробника VinFast інвестують $2,5 млрд > Gercek Tesisat

У в'єтнамського автовиробника VinFast інвестують $2,5 млрд

Найбагатша людина В’єтнаму Фам Нхат Вуонг і Vingroup JSC вкладуть 2,5 мільярда доларів у підрозділ компанії з виробництва електромобілів VinFast напередодні первинного публічного розміщення акцій у США.

Вуонг, засновник Vingroup, який у 2019 році заявив, що виділить 2 мільярди доларів зі своїх статків для VinFast, особисто надасть 1 мільярд доларів VinFast протягом наступного року, згідно із заявою Vingroup. Компанія надасть VinFast кредит терміном до п’яти років на суму 1 мільярд доларів. Vingroup також надасть VinFast 500 мільйонів доларів.

“Додаткові $2,5 млрд у вигляді фінансування та кредитів створять більше ресурсів для просування та сприяння VinFast у прискоренні розвитку, щоб він міг швидко досягти своїх цілей та зростання у глобальному масштабі”, – йдеться у заяві Vingroup.

Vingroup інвестує $2,5 млрд у VinFast - VinFast

Вливання грошових коштів відбувається в той час, коли в’єтнамський автовиробник активізує зусилля з освоєння зовнішніх ринків. VinFast, яка планує побудувати завод у Північній Кароліні, відправила свою другу партію електромобілів до Північної Америки 16 квітня і планує почати поставки до США в травні, а в Канаду – в червні. Компанія заявляє, що відправить свої перші транспортні засоби до Європи в липні.

Вуонг, чистий капітал якого становить близько 4,1 мільярда доларів США, є головою Vingroup, конгломерату, який займається нерухомістю, парками відпочинку та університетом. Станом на кінець минулого року Vingroup, її афілійовані компанії та зовнішні кредитори вклали у VinFast близько 8,2 мільярдів доларів США, згідно з поданою VinFast перед IPO документацією.

Згідно з даними Bloomberg, Вуонг безпосередньо володіє 18,12% акцій Vingroup. В’єтнамська інвестиційна група (VIG), в якій Вуонг має близько 92% акцій, володіє 33% акцій Vingroup.

Вуонг безпосередньо не володіє часткою у VinFast, але станом на 30 вересня Vingroup володіла 51,5% акцій VinFast, VIG – 33,5% акцій компанії, а Asian Star Trading & Investment Ltd. – 15% акцій, згідно з поданою декларацією. Кожен з цих акціонерів є мажоритарним власником Вуонга.

В 2019 році VinFast презентував публіці свої електромобілі на автосалоні в Лос-Анджелесі, з якими збирається підкорювати ринок США. Серед них були електричні кросовери VF e35 і VF e36, створені на власній модульній платформі. За дизайн електромобілів з В’єтнаму відповідало ательє Pininfarina.

Vingroup інвестує $2,5 млрд у VinFast - VinFast

Середньорозмірний кросовер VF e35 довжиною 4,7 м. існує в одномоторній (204 к.с.) та двомоторній (408 к.с.) версіях. Заявлений запас ходу цього автомобіля становить 400 км. Модель VF e36 – 7-місний кросовер довжиною 5,1 м. з трирядним салоном. Його батареї має вистачити на 560 кілометрів.

Нагадаємо, що компанія VinFast належить в’єтнамському мільярдерові Фам Нят Вионгу, який розбагатів на виробництві в Україні локшини швидкого приготування «Мівіна» та інвестиціях в об’єкти нерухомості В’єтнаму. Компанія була створена у 2017 році, а вже у вересні 2018 року на Паризькому автосалоні були представлені перші прототипи автомобілів нової марки, а весною 2019-го вони почали продаватися у В’єтнамі. Для розвитку бренду на посаду гендиректора VinFast був запрошений екс керівник Opel Міхаель Лошеллер. В Австралії компанія придбала випробувальний полігон, що раніше належав Holden, а в Німеччині відкрили інженерний центр. Акумулятори виготовляють спільно з LG Chem.

VinFast побудує завод у США, але трохи гальмує зі строками

admin

Наверх