Як отримати інформацію про рішення суду за допомогою YouControl

Яка різниця між ухвалою і рішенням суду?

В залежності від конфігурації процедури, судової організації та етапу судового процесу, суд ухвалює рішення різноманітних типів, таких як ухвали, постанови, накази, рішення, вироки та інші. Розуміння відмінностей між ними допоможе більш добре зорієнтуватися в судовому процесі, зокрема, у кримінальній справі. Більше інформації на тему можна отримати за посиланням: https://youcontrol.com.ua/catalog/court/.

Що таке судові рішення?

Судові рішення – це офіційні вироки або рішення, прийняті судом відповідно до закону. Вони встановлюють права і обов’язки сторін у судовому процесі та можуть мати вирішальне значення для розв’язання конкретної справи.

У сфері кримінального правосуддя, суди першої інстанції приймають рішення різних видів, такі як ухвали і вироки, які вирішують процесуальні та процедурні питання у справі та підсумовують розгляд справи відносно винуватості.

Проте функціонал вироку не обмежується лише вирішенням питань стосовно винуватості та призначення покарання для обвинуваченого. Цей вид судового рішення також може включати вирішення інших процесуальних питань, наприклад, у випадку цивільного позову, коли кримінальне правопорушення спричинило матеріальну або моральну шкоду.

Щоб чітко розрізняти вирок від інших судових рішень, важливо запам’ятати, що вирок є єдиним рішенням в державі, яке може визнати особу винною у скоєнні кримінального правопорушення.

Як отримати інформацію про рішення суду

Якщо сторони судового процесу не були присутніми під час засідання, вони можуть дізнатися підсумкове рішення за допомогою офіційного листа, який надсилається обом сторонам поштою. Раніше цей метод був найпоширенішим, але зараз можна знайти рішення суду в Інтернеті. Щоб скористатися цим, необхідно відвідати ЄДРСР – Єдиний державний реєстр судових рішень України, який є відкритим та доступним джерелом інформації.

Реєстр судових справ має свій сайт, де є спеціальна пошукова форма. Там потрібно заповнити необхідні поля для здійснення пошуку справи. Вам потрібно ввести такі дані:

  • номер справи;
  • регіон;
  • суд;
  • прізвище учасника судового розгляду;
  • ПІБ судді.

Часто людина може не пам’ятати або не знати всі ці дані, тому сервіс здатний виконати пошук за будь-яким з перелічених критеріїв. Таким чином, ви можете знайти рішення суду за прізвищем в режимі онлайн. Зауважте, що чим більше даних ви вказуєте для пошуку, тим точніше і швидше будуть результати. У противному випадку в пошуковій видачі можуть з’явитися чужі справи, які відповідають вказаним критеріям пошуку.

З метою забезпечення конфіденційності особистої інформації у електронному вигляді, судові рішення не розкривають ПІБ сторін процесу. Таким чином, ви зможете легко знайти потрібне рішення суду, але всередині документа всі прізвища будуть замасковані.

admin

Наверх