У березні українці активно купували вантажівки > Gercek Tesisat

У березні українці активно купували вантажівки

Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів в Україні у березні та визначили топ моделей в трьох сегментах вантажівок масою понад 3,5 тонни (окрім сідлових тягачів): імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових машин, в тому числі – переобладнаних в Україні.

Динаміка ринку вантажівок

В березні українці придбали 2,2 тисячі вантажних автомобілів повною масою понад 3,5 тонни (окрім тягачів). Це на 2100% більше, ніж за аналогічний період минулого року і на 29,4% більше, ніж у лютому-2023.

Більшість із вантажівок в березні придбали на внутрішньому ринку: 84,1% (1,9 тис. шт.). З-за кордону привезли вживаними 7,1% вантажних автомобілів (157 шт.).

Нових вантажівок придбали ще менше: 51 імпортну та 142 переобладнані в Україні (сумарно 193 шт., 8,8%). Такий показник виявився рекордним за останні 12 місяців: продажі вантажівок, як і в сегменті легковиків, наздоганяють “довоєнні” показники.

Найпопулярніші вантажівки на внутрішньому ринку

Лідером внутрішніх перепродажів за підсумками березня залишаються вантажівки на базі Mercedes-Benz T1/T2 (100 угод купівлі-продажу). Шасі цих авто залишаються популярними уже багато років поспіль для різноманітних надбудов на їх основі. Попри те, що ці моделі зняті з виробництва понад 20 років тому, українці активно їх купують, в першу чергу – через складну економічну ситуацію та неможливість придбати новіший автомобіль.

На другому місці розмістився популярний Mercedes-Benz Sprinter (87 угод), який також використовують як платформу для різних вантажних надбудов.

Третє місце зайняв Mercedes-Benz Atego (82 угоди), а четверте – КамАЗ 5320 (75 угод). Останній, у порівнянні з минулим місяцем, опустився на дві сходинки донизу.

Замикає ТОП-5 серія сімейство легких вантажівок MAN L2000 (63 шт.).

Примітно, що 6 із 15 найпопулярніших вантажівок березня виявилися моделями російсько-радянського автопрому. При цьому середній вік вантажівок масою понад 3,5 тони, проданих на внутрішньому ринку у березні 2023 року, склав 23,3 року.

Найпопулярніші вживані вантажівки, привезені з-за кордону

З-за кордону у березні найбільше привозили вживані Mercedes-Benz Atego (26 шт.). Вживаний Mercedes-Benz Sprinter, котрий традиційно очолював рейтинг цього сегмента ринку, опустився на друге місце (24 шт.).

Третє місце зайняв MAN TGL (18 шт.), а замикає першу п’ятірку Iveco Daily (17 шт.).

Середній вік імпортних вживаних вантажівок масою понад 3,5 тони, вперше зареєстрованих у березні 2023 року, склав 9 років.

Найпопулярніші нові вантажівки

Серед нових імпортних авто найпопулярнішими були вантажівки RENAULT (20 шт.), XCMG (6 шт.) та VOLKSWAGEN (5 шт.).

Серед переобладнаних в Україні вантажівок масою понад 3,5 т найпопулярнішими в березні стали авто марки ISUZU (44 шт.), REFORM (28 шт.) та АТ (13 шт.).

admin

Наверх