Світові експортери викопного палива готуються до випуску акумуляторів > Gercek Tesisat

Світові експортери викопного палива готуються до випуску акумуляторів

Багато хто може подумати, що розвиток електромобілів стане реальною загрозою для таких нафтових компаній як Chevron Corp., але, схоже, що це не так. Натомість у довгостроковій перспективі конгломератам, які працюють з викопним паливом, це може бути навіть вигідно.

За словами генерального директора Chevron Майка Вірта, процес видобутку літію із землі не надто відрізняється від видобутку нафти та газу, і їх «основні потужності» можуть бути перенесені на видобуток елемента, що має вирішальне значення для акумуляторів електромобілів. Це дозволяє компанії приєднатися до зростаючої індустрії електромобілів у майбутньому.

Вірт поки що не розкриває деталей цього плану. Але, що цікаво, генеральний директор Exxon Mobil Corp. Даррен Вудс також згадав у липні, що нафтова компанія з Техасу вивчає виробництво літію – незважаючи на її антиелектроммобільну риторику, показану у нещодавній телевізійній рекламі.

Chevron, у свою чергу, раніше заявляла, що великі вітрові та сонячні проекти не приносять користі компанії. Вони пропонують низьку віддачу від інвестицій, а конкуренція у цих галузях надто висока. Натомість вони зосереджені на вловлюванні вуглецю, водневому паливі і останнім часом на літії.

Нестача літію на світових ринках вже досить давно є проблемою автомобільних компаній та покупців електромобілів. Тож якщо ці нафтові компанії хочуть заробити на видобутку літію, їм краще зробити це якнайшвидше.

Ще одна причина для цього полягає в тому, що з’являються кілька можливих замінників літію. Наприклад, група японських учених заявила, що з’єднання на основі магнію може бути енергоємнішим, ніж літій.

Інтерес нафтових компаній збігається з місією уряду США щодо припинення залежності місцевого ринку від літій-іонних батарей китайського виробництва.

admin

Наверх