Які зміни очикують майбутніх автомобілістів при здачі іспитів > Gercek Tesisat

Які зміни очикують майбутніх автомобілістів при здачі іспитів

До сервісів МВС у міністра є деякі зауваження. В першу чергу, це стосується послуг, які надаються підрозділами Головного сервісного центру МВС.

На сьогоднішній день назріло питання, яке стосується практично кожного громадянина Україні – чистота і прозорість здачі теоретичних і практичних іспитів з керування автотранспортом. Ігор Клименко хоче мінімізувати отримання посвідчення водія без відповідного навчання і без відповідної чистої здачі цих іспитів. Зміни в роботі сервісних центрів МВС стануть помітні в липні. Вже провели аудит робити центрів МВС: зараз їх в Україні 148, а після оптимізації буде 55 таких пунктів.

Хочемо, щоб наші послуги були достатньо якісними і прозорими, щоб кожен громадянин міг мати прозору систему оскарження дій працівників сервісних центрів МВС, в том числі тих, хто проводить теоретичні та практичні іспити, підкреслив новий міністр.

Класи, де будуть здаватися теоретичні іспити будуть обладнані до кінця цього року відповідними камерами, які унеможливлять існування так званих “сліпих зон”, де може знаходитися особа і надавати “інші сервіси і консультації”.

Також буде ідентифікація обличчя кожного громадянина, який прийде здавати іспити. Крім того, у кожного громадянина буде можливість самостійно опановувати теорію ПДР або з репетитором, тобто не обов’язково буде ходити до автошколи. Головне – прозорість здачі іспитів.

До кінця цього року планується обладнати близько 150 автомобілів камерами 360 градусів, які зможуть показувати весь салон, – щоб бачити учня, інструктора, планшет, можливі порушення і підказки. Ці машини будуть обладнані трекерами, які будуть визначати маршрут руху, також буде повний аудіозапис з салону автомобіля.

Щоб мінімізувати корупційний фактор всі послуги сервісних центрів МВС які тільки можна будуть переведені в цифрові додатки. В тому числі контроль здачі іспитів. Адже контролювати 148 сервісних центрів по всій Україні набагато тяжче, ніж 55 – в містах.

Для відповідного контролю створюється в МВС відповідний контролюючий моніторинговий підрозділ, який буде займатися перевіркою корупційних фактів.

Весь персонал сервісних центрів МВС пройде перевірку на благонадійність, і в тих сервісних центрах МВС, які залишаться працювати на кінець року будуть працювати саме ті люди, на яких немає скарг. Буде замінено частину менеджменту сервісних центрів МВС. Моніторинговий підрозділ буде моніторити інформацію в соцмережах і месенджерах, де скаржаться на роботу того чи іншого підрозділу МВС.

Окрім того, вже у вересні МВС разом з Мінцифрою планує весь процес купівлі-продажу автомобілів перевести в цифровий варіант – в Дію. Потрібні будуть тільки продавець-покупець і два смартфони у них.

Буде ліквідовано обов’язково технічна експертизу – людям не потрібно буде стояти в чергах, давати можливі хабарі. Технічна експертиза залишиться тільки при першій реєстрації автомобіля і по бажанню покупця автомобіля, який захоче перевірити технічний стан авто.

Що ще? Реєстрація автомобілів автосалонами – вже в червні. Людина приходить в автосалон, купує автомобіль і отримує там свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і номерний знак. Тобто, в сервісний центр МВС громадянину не потрібно буде приїжджати.

Більш того, відмінять транзитні номерні знаки, яких видавалося в рік приблизно півтора мільйони. Транзитний номер може бути виданий тільки у випадку, якщо громадянин сам захоче проїхатися на транзитному номері, наприклад, з Києва до Ужгорода, і там вже зареєструвати автомобіль.

В серпні планується ввести онлайн-купівлю номерних знаків. Кожен громадянин зможе перевірити, які знаки є в наявності, забронювати їх онлайн на 10 діб і придбати у зручний час.

Додаткового фінансування всі ці зміни не потребують. Частину коштів будуть заробляти суб’єкти господарювання, тобто магазини, які продають автомобілі і будуть надавати ці послуги.

Якщо ми скоротимо частину сервісних центрів МВС, відповідно, будемо економити на оренді, на комунальних платежах. Нам необхідно найближчим часом закупити десь 70 нових автомобілів, які будемо обладнувати і використовувати під час здачі практичних іспитів для отримання посвідчення водія, зазначив Ігор Клименко.

admin

Наверх