Volkswagen вдалося рекордно збільшити прибутки, навіть при скороченні виробництва > Gercek Tesisat

Volkswagen вдалося рекордно збільшити прибутки, навіть при скороченні виробництва

Volkswagen в умовах глобальної нестачі компонентів зосередився на випуску найбільш дорогих і прибуткових моделей, що забезпечило концерну зростання чистого прибутку на 75 відсотків до 15,4 мільярда євро. І це за умов сильного зменшення обсягів виробництва та продажу: вони скоротилися минулого року приблизно на 600 тисяч одиниць.

Але зараз ситуація змінюється. “Ми збільшуємо обсяги – як у Німеччині, так і, насамперед, у Китаї”, – наголосив глава концерну, для якого китайський ринок давно вже став основним за обсягами продажів, значно випередивши рідний німецький. Однак Volkswagen “не сліпо прагнутиме до 100-відсоткового завантаження потужностей”, попередив Герберт Дісс і вказав на головні ризики для галузі: на війну в Україні і на побоювання, що світова економіка може скотитися в рецесію, в кризу.

А ось майбутнє рішення ЄС з 2035 року заборонити продаж нових легкових і комерційних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння Герберта Дісса, який очолив Volkswagen у 2018 році після дизельного скандалу і з того часу здійснює радикальну переорієнтацію концерну на випуск електромобілів, геть не турбує: “Ми краще за інших до цього підготувалися”.

І не лише тому, що VW вже випускає і продовжує розробляти нові моделі автомобілів на електричній тязі, пояснив він. Одночасно концерн створює власне виробництво як акумуляторних батарей, так і програмного забезпечення для електромобілів.

Глава Volkswagen упевнений: “У 2025 році ми можемо вийти у лідери”. Але поки що, самокритично додав він, необхідно “щонайменше не допустити подальшого відставання”. Важливу роль при вирішенні цього завдання слід буде зіграти трудовому колективу головного заводу у Вольфсбурзі. З 2023 року його цехи стануть наступним, третім німецьким виробничим майданчиком, який випускає масовий електромобіль VW ID.3. А в 2026 році на ще одній фабриці, що споруджується по сусідству, на принципово новій платформі має початися випуск електричного лімузину Trinity, оснащеного власним, створеним програмістами VW софтом.

Підготовлено за інф. DW

admin

Наверх