Вимоги державних органів можуть зупинити виробництво військової техніки > Gercek Tesisat

Вимоги державних органів можуть зупинити виробництво військової техніки

Учасники заходу наголошують на необхідності скасування висновку ДАСУ Кабінетом Міністрів. У висновку йдеться про те, що підприємства оборонного сектору мають повернути оподаткований прибуток за 2022 рік. Як наслідок, це може призвести до зупинки виробництва необхідних для фронту товарів та, відповідно, до підриву обороноздатності України.

«Наша компанія виробляє колісні бронетранспортери «Варта» та «Новатор». Проте на відміну від державних підприємств, не отримує фінансування на релокацію, будівництво та закупівлю обладнання. Все це фінансується нашими власними коштами з прибутків, які обмежені декількома відсотками. Ми виробляємо міномети калібрів 120 мм та 82 мм та 60 мм, мінометні постріли 60 мм. Ми виробляємо бронезахист для самохідних гаубиць «Богдана» та ракетних комплексів «Нептун».

Одразу після отримання права на імпорт боєприпасів, ми організували постачання далекобійних пострілів для САУ «Богдана», якими було знищено позиції російських загарбників на острові Зміїний. На початку повномасштабної агресії ми швидко передали Силам Оборони всю військову техніку, яку раніше готували під експорт. За час війни підприємством створено міжнародну кооперацію вже з двома країнами НАТО з виробництва та постачання до України 120-мм мінометних пострілів. А в партнерстві з боєприпасним холдингом Східної Європи, відновили виробництво 122 мм пострілів до гаубиць Д-30 та 2С1 «Гвоздика», – зазначив Владислав Бельбас.

Генеральний директор нашого підприємства також зазначив, що за півтора року ми передали Силам Оборони вже близько 30 тисяч тонн боєприпасів та озброєння. Ми пишаємося тим, що постачаємо військову техніку та боєприпаси дешевше інших компаній і не маємо жодного «безнадійного» контракту. Ми навіть є постачальником декількох волонтерських фондів, що також підтверджує нашу ефективність у порівнянні з іншими. «Маючи на руках юридично нікчемний висновок Держаудитслужби, «Українську бронетехніку» хочуть звинуватити у завданні збитків держави через отримання компанією прибутку. Як нам стало відомо, ДБР наразі фальсифікує справу проти нашої компанії, що стане прецедентом для атаки на весь ВПК», – зазначив Владислав Бельбас.

«З прибутків сплачено податки, а кошти проінвестовано у виробництво зброї, перемоги над агресором. Дії ДБР призведуть до зупинки виробництва мінометів, броньованих автомобілів, постачання критично важливих 120-мм мін та 120-мм боєприпасів, снарядів, збільшення втрат на полі бою», – сказав гендиректор.

Очільник Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості Олександр Соколовський також заявив, що висновок Держаудитслужби загрожує зривом постачання товарів українським захисникам.

ДАСУ вже почала розсилати листи з вимогою повернути прибуток підприємств, які закуповували товари чи техніки у 2022 році. Зокрема, це стосується ТОВ “Промислова компанія “Пожмашина”. Західний офіс ДАСУ вже вимагає повернути протягом місяця 3,4 млн грн прибутку з трьох пожежних машин, які закупили для ДСНС Львівщини.

Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній наголосив: “Робота державного апарту, особливо робота ДАСУ взагалі нагадує диверсію проти держави.

За інф. Censor.net

admin

Наверх