В Україні зібрали в одному місці всі туристичні моделі ХВЗ > Gercek Tesisat

В Україні зібрали в одному місці всі туристичні моделі ХВЗ

Спочатку туристичні велосипеди не дуже сприймали споживачі, навіть попри те, що вони були значно легше, від звичайних дорожніх. В країні тоді було мало доріг для такого типу транспорту,а система перемикання передач була не надто надійна і потребувала частого лагодження.

У 1961 році нова модель В-34 отримує модну на той час назву “Супутник” та систему перемикання з паралелограмом, а під кінець випуску ще й полегшені алюмінієві ободи коліс коробчатого типу. Так було сформовано загальний вигляд харківського туристичного велосипеду на багато років вперед.

У 1958 році Харківський велозавод починає випускати ще одну дуже цікаву модель – В-541 “Спорт”, яка поєднувала переваги і шосейних, і туристичних велосипедів. З роками вона трансформувалася до топ-виконання туристичного напрямку і у наступних поколіннях матиме вже 10 передач.

У 1977 році ХВЗ повертається до назви “Турист” і представляє модель 153-411, яка вже мала 8 передач і позиціонувалася, на щабель вище, ніж “Супутник”. Довгі роки Харківський велозавод був єдиним у СРСР виробником багатошвидкісних туристичних велосипедів, розробляв багато їх варіантів. Існували і версії з відкритою рамою для жінок, і тандеми, дорослі, підліткові, тощо.

Згодом покоління “Турист” значно спростять, а у 90-і роки суттєво знизиться і якість їх виконання.

У 2000-і роки ХВЗ все важче буде конкурувати з іноземними виробниками, але велосипеди “Турист” все одно залишаться у виробничій програмі. Вони вже матимуть механіми Shimano, більшість іноземних комплектуючих, але збережуть емблему з харківською ластівкою.

За 100 років Харківський велозавод виготовив більше 30 млн. велосипедів, серед яких туристична лінійка займає друге місце, після дорожних моделей.

Подивитися, як виглядали харківські велосипеди “Турист”, “Супетник” та “Спорт” у різні роки – можна у цьому відео:

admin

Наверх