В Україні працює словацький комплекс розмінування Bozena-5 > Gercek Tesisat

В Україні працює словацький комплекс розмінування Bozena-5

В управлінні інженерних військ Командування Сил підтримки Збройних Сил України розповіли про досвід використання машини розмінування Bozena-5, яку надала для України словацька компанія.

— Ця машина рятує життя саперам, вони не йдуть першими, а фактично підбирають залишки. Вона ефективна та швидка, і якщо говорити у контексті розмінування, то вона повністю себе виправдовує, — наголосив представник Командування Сил підтримки.

Засіб розмінування дистанційно-керований, а швидкість проходження сягає 9 кілометрів на годину. Комплекс супроводжує група розмінування з 5 людей, з них 2 — з металодетекторами, щоб повністю відслідкувати ситуацію, 2 збирають залишки, і командир, який контролює процес.

В Україні працює словацький комплекс розмінування Bozena-5 - розмінуван

— Потрібно розуміти, що ніякий механізований засіб не дає гарантії, що після нього не залишиться вибухонебезпечного предмета. Саме тому за будь-якою машиною розмінування слідує група саперів, яка вибирає ці залишки з ґрунту. Тобто основна заслуга Bozena-5 в тому, що вона унеможливлює підрив на вибухонебезпечному предметі, хоча і залишає в ґрунті вибухові речовини та металеві частини. Також відіграє роль, який тип робочого органу застосовується: ланцюговий чи бойковий. В останньому жорсткі бойкові конструкції, які приводять міну чи будь-який інший ВНП в дію або розбивають на шматки, які являють собою залишки вибухонебезпечної речовини, — зауважив представник Сил підтримки ЗСУ.

ДСНС повідомила про збільшення парку машин для розмінування. Скільки вони здатні розмінувати?

admin

Наверх