Уряд змінив дозволену кількість водіїв при перетині кордону > Gercek Tesisat

Уряд змінив дозволену кількість водіїв при перетині кордону

До цього в умовах воєнного часу дозволялося перетинати кордон лише одному водію вантажівки, та двом водіям автобусу. І це суперечило європейським нормам безпеки, які жорстко регламентують робочий час і час відпочинку водіїв – цю норму мають виконувати всі.

Оновлені правила фактично привели до норм європейського законодавства, бо раніше нашим автоперевізникам доводилось сплачувати штрафи та/або затримувати виконання замовлення.

Як у нас, так і в країнах західної європи, водій не може працювати більше десяти годин на добу, а відпочивати повинен не менше одинадцяти годин. За цим слідкує Укртрансбезпека, виписуючи штрафи від 850 до 3400 грн за недотримання цих норм. Їх виконання фіксується тахографом, відсутність якого теж карається штрафом в розмірі 17 000 грн. Європейські штрафи можуть перевищувати 3000 євро.

Така схема особливо актуальна, якщо треба перевезти вантаж, який швидко псується, хоча черги на кордоні ніхто не відміняв. Але для перевезення пошти, гуманітарної допомоги та військового спорядження, можуть робити винятки.

Два водія за добу можуть працювати сумарно і 20 годин, та проїхати біля 1500 км. Звісно, кількість водіїв залежить від дистанції маршруту, компанія не стане платити дві зарплати, якщо відстань невелика і подолати її здатен один водій, без ризику вибитись з графіку та/або отримати штраф.

Від системи “Шлях” відключили 27 перевізників через не повернення водіїв в Україну

admin

Наверх