У Європі можуть заборонити використовувати хром в оздобленні автомобілів > Gercek Tesisat

У Європі можуть заборонити використовувати хром в оздобленні автомобілів

Більшість автовиробників доповнюють свої автомобілі хромованими деталями, щоб зробити їхній зовнішній вигляд більш преміальним. Нове дослідження показало, що цей матеріал є джерелом хронічного раку легенів.

Під час нанесення хромованого покриття виділяється велика кількість шкідливих викидів. Вони вважаються в 500 разів токсичнішими, ніж дизельне пальне.

Хімічні депресори диму можуть зменшити ці викиди, але містять перфторалкільні та поліфторалкільні речовини. Вони також токсичні та шкідливі для людей.

У Європі можуть заборонити використовувати хром в оздобленні автомобілів - хром

У ЄС хочуть запровадити заборону на цей матеріал з 2024 року. До нього планує приєднатися й американський штат Каліфорнія, який відомий своїм прагненням до скорочення шкідливих викидів.

“Досліджуються екологічно чисті матеріали. Настав час трохи змінити правила гри та вийти за межі хрому”, — сказав головний дизайнер Renault Жиль Відаль.

Блискучі хромовані елементи протрималися у дизайні автомобілів майже 100 років.

Але це не вперше в автопромі, коли уся індустрія перейшла на інший стандарт у дизайні. У кінці XIX та у 10-х роках XX століття, головною прикрасою автомобіля була полірована латунь і це був загальноприйнятий стандарт преміальності. Але вже у 20-і роки весь автопром перейшов на більш дешевий хром.

А що ж буде цього разу? Ще 10 років тому легендарний дизайнер Svempa мені казав, що час хрому минув. Достатньо поглянути на напрямок розвитку законодавця моди у розкоші – Rolls-Royce,, щоб збагнути, якими будуть канони стилю у майбутні роки.

Так, Black Edition, Black Badge, Black Line стануть мейнстримом. А з поширенням електромобілів, облицювання радіатора, як фундаментальний елемент дизайну всього авто, теж буде відходити. Разом з хромом у минуле відходять і радіатори.

admin

Наверх