У Європі фіксують бум продажів електрокарів. Хто виграє у цій боротьбі? > Gercek Tesisat

У Європі фіксують бум продажів електрокарів. Хто виграє у цій боротьбі?

Значною мірою це завдяки Tesla. Незважаючи на куций та відносно застарілий асортимент, американський бренд використовує зростаючий інтерес споживачів до електромобілів на повну. У серпні 2023 року Tesla продала 33 809 автомобілів у Європі – це на 240% більше, ніж у тому ж місяці минулого року. В результаті Tesla випередила такі великі європейські бренди, як Opel, Citroën або Fiat, і лише на 3 600 одиниць відстала від Ford.

У Європі фіксують бум продажів електрокарів. Хто виграє у цій боротьбі? - електрокар

Світове автовиробництво у 2023 році збільшилось на 12%

Вже до 2030 року Nissan планує продавати в Європі тільки електрокари

Tesla продовжує злітати
Успіх Tesla продовжує будуватися на Model Y і Model 3. Кросовер став найбільш популярним автомобілем в Європі і, ймовірно, збереже цю позицію до кінця року. Це поставить європейський автомобільний ринок у незручну ситуацію, коли іноземний автомобіль буде більш популярним, ніж будь-який інший, вироблений на Старому континенті. Наразі Tesla повідомила про реалізацію понад 169 000 одиниць Model Y, що на 216% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У випадку з Model 3 бренд використовує зниження цін, щоб розширити свою клієнтську базу і перехопити продажі в інших сегментах, таких як С-сегмент. Подальше зростання очікується , коли оновлена версія вийде на ринок.

Tesla, разом з двома великими китайськими компаніями (Geely і SAIC) – єдині три компанії, які протягом багатьох років демонструють постійне зростання частки ринку. Такий результат став можливим завдяки низки дій, вжитих в потрібний час: спочатку поступове впровадження Model 3, потім відкриття більшої кількості точок продажу по всій Європі, що дозволило бренду утримати Model 3 на плаву до рестайлінгу. Потім з’явилась Model Y, а щоб зберегти темпи зростання, компанія Ілона Маска почала знижувати ціни. Іншими словами, Tesla правильно зберігає динаміку росту.

У Європі фіксують бум продажів електрокарів. Хто виграє у цій боротьбі? - електрокар

Феномен MG
Перехід від автомобілів з ДВС до чисто електричних має ще одного великого переможця: MG. Бренд, який позиціонується як британський, насправді повністю спроектований, розроблений і виготовлений в Китаї, єдиний гравець від азійського гіганта, який дійсно змінює правила гри. Свіжа MG 4 продовжує спокушати багатьох європейців конкурентоспроможною ціною та позитивним відгукам, завдяки чому знайшла 14 900 клієнтів, увійшовши до європейського топ-20 у серпні.

Це більше, ніж у Suzuki, Mini, Mazda або Jeep. На електричні моделі MG припадає 59%, що ставить їх на сьоме місце серед найбільш популярних брендів BEV (Battery Electric Vehicle), випереджаючи навіть Opel, Audi, Skoda, Peugeot або Renault.

А як щодо традиційних брендів?
Зростання Tesla та MG відбувається за рахунок зменшення частки ринку деяких традиційних автовиробників. Volkswagen, Ford, Citroën, Peugeot та Hyundai зафіксували найбільші втрати частки ринку протягом місяця. Їхні пропозиції електромобілів хороші, але недостатньо, щоб конкурувати з Tesla і MG.

Це головна проблема традиційних брендів: поки Tesla знижує ціни, її моделі небезпечно заходять у нижчі сегменти, а MG атакує знизу з дуже конкурентоспроможною продукцією.

BYD має план до кінця року випередити Tesla за обсягами продажів у світі

admin

Наверх