Toyota підрахувала, що повний перехід на електромобілі буде більш шкідливим для планети, ніж гібриди > Gercek Tesisat

Toyota підрахувала, що повний перехід на електромобілі буде більш шкідливим для планети, ніж гібриди

Toyota підрахувала, що повний перехід на електромобілі буде більш шкідливим для планети, ніж гібриди - електро
Toyota не поспішала приєднуватися до тренду на повний перехід на електрокари, і це при тому, що компанія є піонером запровадження гібридів. За це саму компанію та її екс-главу Акіо Тойоду неодноразово критикували, звинувачуючи в недостатніх зусиллях задля порятунку навколишнього середовища. Тепер японський автогігант стверджує, що у нього є дані, що доводять, що перехід на електрокари шкідливий як для глобального автобізнесу, так і для самої планети.
За словами головного наукового співробітника Toyota Джилла Пратта, для автопрому вигіднішим є розробка різних силових установок — як суто електричних, так і гібридних або водневих. Найближчі проблеми, з якими зіткнуться виробники, якщо всі переключаться на електрокари, — це дефіцит зарядних станцій і гостра нестача літію, що використовується в акумуляторах.

Літію, а також інших рідкісних мінералів, не вистачить на десятки мільйонів електрокарів із великим запасом ходу. Тому Пратт пропонує поділити його між гібридними автомобілями, які оснащуються батареями меншої ємності. Це не тільки дозволить випустити більше машин, а й матиме помітніший ефект на викиди СО2.

Так, Пратт наводить у приклад 100 автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, що в середньому виділяють 250 грамів СО2 на кілометр шляху. Якщо літію вистачає на 100 кіловат-годин, то можна оснастити батареєю одну далекобійну Tesla, проте 99 машин, що залишилися, як і раніше будуть паливними. Це дасть незначне зниження викидів до 248,5 грама на кілометр. Якщо ж розподілити той самий літій між 90 гібридними автомобілями, залишивши 10 машин з ДВС, то вміст СО2 у середньому вихлопі впаде до 205 грамів на кілометр.

За словами Пратта, зараз настає переломний момент в автопромі, який дасть зрозуміти, що різноманітність джерел енергії є найкращим варіантом розвитку.

admin

Наверх