Tesla втрачає капіталізацію > Gercek Tesisat

Tesla втрачає капіталізацію

Tesla втрачає капіталізацію - Tesla
Минулий тиждень став найгіршим для Tesla з початку пандемії, пише Financial Times. Акції виробника електрокарів подешевшали на 18 відсотків до 123,1 долара за штуку, що призвело до падіння ринкової капіталізації на 85 мільярдів доларів. Тепер Tesla оцінюється в 390 мільярдів доларів, що втричі менше ніж на початку 2022 року, коли її капіталізація становила 1,2 трильйона.
Також на ціні акцій Tesla негативно позначаються продажі акцій самим Маском. Раніше цього року він позбувся цінних паперів на суму 23 мільярди доларів — зокрема, з метою закрити 44-мільярдну угоду на купівлю Twitter. Топ-менеджер привселюдно пообіцяв не продавати акції найближчі два роки, але, як пише Reuters, це не допомогло.

Ще одним фактором стало побоювання інвесторів щодо попиту на електромобілі. Так, минулого тижня Tesla заявила про знижки у розмірі 7500 доларів для жителів США на дві ходові моделі, що обрушило акції ще на дев’ять відсотків.

За прогнозом MarketWatch, Tesla загрожує найгірший місяць, квартал та рік з моменту її заснування. З початку грудня котирування американської марки впали на понад 29 відсотків, перевищивши рекордне місячне зниження на 25 відсотків, зафіксоване у грудні 2010 року. При цьому Tesla залишається лідером на ринку електрокарів у США, а у вересні вона продемонструвала рекордний продаж на найбільшому авторинку світу — у Китаї.

Але Tesla та Маск вже не вперше демонструють, що події навколо цієї компанії розвиваюиться за нериночними сценаріями. Навіть попри шаленні збитки, Tesla не раз вдавалося вибиратися з усіляких катаклізмів.

admin

Наверх