Stellantis тестує 28 двигунів на сумісність із синтетичним паливом > Gercek Tesisat

Stellantis тестує 28 двигунів на сумісність із синтетичним паливом

Автоконцерн оголосив, що завершує тестування екологічного палива в декількох своїх двигунах. Ні, Stellantis не відступає від свого зобов’язання продавати в Європі лише електромобілі до кінця десятиліття.

Stellantis заявив, що екологічне паливо є частиною її “інструментарію” для боротьби зі зміною клімату та скорочення викидів. За його словами, екологічне паливо може скоротити до 400 мільйонів тонн CO2 в Європі між 2025 і 2050 роками лише з автопарку, який налічує 28 мільйонів транспортних засобів. Це допоможе декарбонізувати двигуни внутрішнього згоряння і стане альтернативою для людей, які живуть у місцях, де може не вистачати нової інфраструктури для зарядки електромобілів.

Екопаливо – це синтетична заміна традиційному бензину. Воно виробляється з уловленого атмосферного CO2 та відновлюваної енергії, яку можна виробляти у вітрових та сонячних електростанціях по всьому світу, подалі від нинішніх місць видобутку викопного палива.

Stellantis тестує 28 двигунів на сумісність із синтетичним паливом - Stellantis

Автовиробник протестує 28 бензинових і дизельних двигунів, створених з 2014 до 2019 року. Вони проходять комплексні випробування, які оцінюють викиди вихлопних газів, потужність двигуна, надійність, витривалість, розрідження оливи, паливну систему тощо.

Stellantis – не єдиний автовиробник, який досліджує альтернативне паливо. Наприкінці минулого року компанія Porsche розпочала виробництво екологічного палива на заводі в Чилі, в який вона інвестувала 75 мільйонів доларів. Автовиробник вже випробовує перші літри в Porsche 911, і очікується, що на пілотному етапі завод вироблятиме близько 34 000 галонів (близько 130 тисяч літрів). У 2021 році в США використали 134 мільярди галонів екопалива, тож попереду ще довгий шлях. Компанія сподівається виробляти 145 мільйонів галонів приблизно до 2027 року.

Заява Stellantis з’явилася через кілька тижнів після того, як Європейський Союз погодився дозволити продаж моделей на екологічному паливі після того, як у 2035 році набуде чинності заборона на використання ДВЗ. Автовиробникам доведеться придумати, як зробити так, щоб власники не використовували газ або дизельне паливо замість електромобілів, а ця угода дає технологіям шанс зберегти ДВЗ на дорогах ще трохи довше.

В 2022 році Stellantis продав в Україні більше 3 тис. автомобілів

admin

Наверх