Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів > Gercek Tesisat

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів

Яка ситуацію склалась в країні з автолізингом?

Керівниця відділу регіональних продажів Avis Україна, Анастасія Мироненко : В 2023 році ми відчуваємо відновлення фінансування автолізингу, в порівнянні з 2022 роком, коли більшість компаній призупинила або обмежила діяльність.

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Директор з продажу автолізингу компанії OTP-Leasing, Андрій Андрощук: Обсяг нового бізнесу за 2022 рік склав 9,1 млрд. грн, що на 74% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Ключовими сегментами ринку в 2022 році стали сільськогосподарська техніка та легкові авто, їх частки однакові по 32%.

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Зростання продажів нових автомобілів в Україні продовжилося і у квітні

Авторинок очикують революційні зміни. Перереєстрація авто у Дії, автосалонах і без експертів

Наскільки впали продажі авто в лізинг за час війни?

OTP-Leasing: Всього 3 459 легкових авто зареєстровано на умовах фінансового лізингу за минулий рік. За даними Асоціації Лізингодавців кількість авто наданих в лізинг відносно 2021 року зменшилось на 77%. OTP Leasing тримає лідерство з часткою 37% від усіх реєстрацій.

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Avis Україна: Більшість лізингових компаній, за виключенням 1-2, не проводила закупівлю нових автомобілів в минулому році. На відміну від цієї більшості, AVIS Україна не обмежувала свою діяльність щодо фінансування нових угод під час війни. Декілька днів після початку війни у нас зайняла релокація центрального офісу в західний регіон, але вже за тиждень ми відновили надання послуг клієнтам. Ми видавали автомобілі клієнтам навіть в лютому та березні 2022 та профінансували придбання автомобілів за всіма угодами, що були укладені, за виключенням випадків, коли самі клієнти відмовлялись від отримання автомобілів. В 2022 році ми виконали план щодо поставки автомобілів майже на 70%.

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Як себе почуває на ринку фінансових послуг лізинг в порівнянні з кредитування?

Avis Україна: Порівняно з кредитуванням, яке практично заблоковано, лізинові послуги продовжують надаватись. Фінансують – лізингові компанії, афілійовані з банками, компанії, що мають власне фінансування від материнських компаній, або, як наша компанія AVIS Україна, продовжують фінансування, як за рахунок власних коштів, так і з залученням банківського фінансування. Наші банки-партнери протягом минулого року не закривали кредитні лінії через те, що, не зважаючи на війну та можливість законного відтермінування платежів, ми продовжували виконувати всі свої обов’язки щодо своєчасного сплачення кредитів.

OTP-Leasing: З початком повномасштабного вторгнення росії, бізнесу стало фактично неможливо отримати кредит від банку для купівлі техніки – через надвисокі ризики фінустанови в лютому-2022 заблокували видачу нових позик. Частково нівелювати частину викликаних війною негативних факторів в бізнесі, дозволив фінансовий лізинг. Фінансовий лізинг має декілька переваг перед традиційним кредитуванням – від спрощеного оформлення угоди і до податкових пільг, які має лізингонадавач в порівнянні з потенційним клієнтом – фізичною або юридичною особою. Також фінлізинг дозволяє зекономити час при оформленні та реєстрації техніки у держорганах, оскільки усі ці питання бере на себе фінустанова.

Підведені підсумки ринку автоцивілки за 2022 рік

В Україні пропонують змінити правила страхування ОСАГО

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Наскільки, у відсотковому співвідношенні, змінилась база клієнтів?

Avis Україна: Всі лізингові компанії стикнулись з достроковим поверненням автомобілів на початку війни, коли ситуація в країні була невизначена, але вже восени деякі наші клієнти, які повернули автомобілі, укладали нові угоди. Наша клієнтська база розширилась приблизно на 5% за рахунок клієнтів, які були вимушені змінити лізингову компанію через те, що їх основний партнер з лізингу не міг профінансувати угоди, а ми були відкриті для нових клієнтів та мали фінансування.

OTP-Leasing: Лізинг передбачає довгострокову співпрацю з клієнтами, тобто будь яка зміна середовища впливає на клієнтську базу з певною затримкою в часі. В 2022 році ми майже на 100% працювали з існуючими клієнтами, що було обумовлено ринковою кон’юнктурою. Відсутність нових клієнтів та погашення існуючих призведуть до зменшення клієнтської бази вже в 2023 році.

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Наразі як себе почувають лізингові компанії загалом, та ваша зокрема?

OTP-Leasing: Ринок лізингових послуг поступово оживає. Однак, об’єми фінансування залишаються меншими за довоєнні – додаткові військові ризики змусили переглянути підходи щодо розгляду кандидатур лізингоотримувачів.

Насамперед ми як всі, прагнемо миру та скорішої нашої Перемоги, тому активно допомагаємо ЗСУ, так, з початку війни ми вже передали 163 транспортних засобів на потреби військових, загальною вартістю 59 млн грн.

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Avis Україна: Загалом, ринок починає відновлення. Ми бачимо зацікавленість клієнтів в отриманні нових автомобілів. Зазвичай, великі корпоративні компанії оновлюють свої автопарки кожні 4-5 років, але через пандемію та війну вони продовжували дії лізингових угод. Автопарки старіють, автомобілі необхідно заміняти, тому ми бачимо відкладений попит.

Зараз проводяться тендери із заміни великих автопарків. Щодо нашої компанії, минулого року ми підтримали своїх клієнтів, отримали нових, відкрили проект лізингу для фізичних осіб, закінчили рік з прибутком. AVIS Україна має великі плани на майбутнє. Наші інвестори вірять в Україну та бачать стрімкий розвиток нашої компанії після Перемоги.

ТОП-5 драйверів майбутнього зростання українського авторинку

В Україні пропонують збільшити штрафи для водіїв в 20 разів за їзду без страховки

Що відбувається на ринку лізингу автомобілів в Україні. Думки головних операторів - лізинг

Довідкова інформація

Avis Україна – підрозділ міжнародного провайдера послуг з прокату та лізингу авто Avis, який має офіси у 185 країнах світу. В Україні компанія надає широкий спектр транспортних послуг під брендами Avis (з 1997 року) та Payless (з 2016 року) – від оренди на добу для фізичних осіб до формування цілих автопарків в лізинг для юридичних осіб і покликана забезпечити потребу в мобільності як в межах Україні, так і в будь-якій країні світу, де розташовані офіси Avis.

OTP Leasing – універсальна лізингова компанія, входить до складу європейської фінансової групи OTP Group, яка протягом десятиліть має надійну репутацію в Європі. Компанія була заснована в червні 2008 року. OTP Leasing – єдина лізингова компанія на українському ринку, що належить міжнародній банківській групі, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі. Портфель компанії становить 16 млрд. Грн.

Скільки зараз коштує придбати автомобіль у кредит. Умови різних банків

admin

Наверх