Qualcomm представив концепт для демонстрації новітніх технологій > Gercek Tesisat

Qualcomm представив концепт для демонстрації новітніх технологій

Американська компанія, більш відома своїми чіпами для смартфонів, створила величезний список автомобільних клієнтів для архітектури Snapdragon Digital Chassis, яка допомагає все ще дещо аналоговій галузі перейти на цифрові технології.

Про важливість Qualcomm свідчить кількість автовиробників, які готові публічно визнати їхнє партнерство, чого зазвичай не можна сказати про постачальників.

Qualcomm представив концепт для демонстрації новітніх технологій - концепт

Наприклад, генеральний директор Крістіано Амон виступав на одній сцені в Мюнхені з керівником відділу розробки BMW Франком Вебером, який вихваляв широкі цифрові можливості, що з’являться завдяки обчислювальним потужностям Qualcomm у лінійці автомобілів Neue Klasse, починаючи з 2025 року.

Qualcomm також є розробником оновленої операційної системи MBUX від Mercedes-Benz, яка працює на новому Superscreen в останньому E-Class. Швидші реакції, доповнена реальність, розумніша супутникова навігація – все це обіцяють завдяки цифровій кабіні Qualcomm Digital Cockpit та пов’язаному з нею програмному забезпеченню.

Qualcomm представив концепт для демонстрації новітніх технологій - концепт

BMW і Mercedes – це лише верхівка айсберга. Stellantis покладається на Qualcomm для забезпечення програмних функцій у своїх нових електромобілях, Renault заявила, що Qualcomm інвестуватиме у свій електричний підрозділ Ampere, а JLR візьме на озброєння модем 5G від Qualcomm, починаючи з 2025 року.

“Смартфон змінив світову економіку. Нові технології в автомобілях можуть зробити те ж саме”, – сказав Амон.

Ось деякі з способів, якими, на думку Qualcomm, її технології дозволять це зробити.

Qualcomm представив концепт для демонстрації новітніх технологій - концепт

Синхронізація з вашим життям
“Доброго ранку, Ніку”. Ідея полягає в тому, що ваш автомобіль тепер має всю комп’ютерну потужність і безшовну інтеграцію з вашим телефоном для створення набагато більш персоналізованої взаємодії. Так само, як ваш телефон знає ваші банківські реквізити і щоденник, так само і ваш автомобіль – і це значно полегшує навігацію до ваших зустрічей, пропонує найближчі варіанти паркування, а потім сам оплачує стоянку.

Доповнена реальність
Концепція цифрового шасі полягає в тому, що один, два або більше взаємопов’язаних смарт-чіпів є мозком, який керує всім в автомобілі, надаючи більше інформації водієві.

Так, наприклад, камера, встановлена на даху, може сканувати парковку на наявність вільних місць, проектувати їх на головний дисплей доповненої реальності і направляти водія на потрібне місце. Або просто використовувати технологію V2X (vehicle-to-everything) для отримання інформації з самої парковки. У цей момент автомобіль може просто взяти на себе керування за допомогою автономних функцій платформи Ride від Qualcomm.

Qualcomm представив концепт для демонстрації новітніх технологій - концепт

Помилка штучного інтелекту
Цікавим аспектом демонстрації Qualcomm було використання штучного інтелекту, який не зовсім спрацював. “Режим екскурсії” створив маршрут, який включав місцеві пам’ятки Мюнхена, в тому числі художній музей. ШІ зіставив деякі відповідні факти, щоб виступити в ролі гіда, який працював, але потім незрозумілим чином згенерував фотографії будівель, які не були схожі на оригінал. ШІ, без сумніву, відіграватиме важливу роль у наданні інформації автомобілю, але іноді краще зупинитися і погуглити.

Тонкі дисплеї
Повнорозмірний екран у демонстраційній версії Qualcomm – це навіть не найближче майбутнє: фірма вже використовує 55-дюймовий дисплей у новому Cadillac Escalade iQ. Але було приємно бачити послідовну чіткість і дійсно корисну графіку, таку як неактивна 3D-візуалізація автомобіля для зміни певних характеристик. Це стало можливим завдяки використанню рушія Unreal Engine від Epic Games, який спочатку був розроблений для 3D-ігор, але все частіше використовується і в інших сферах.

Популярність Qualcomm серед автовиробників полягає в тому, що платформа відкрита для всіх: вона сприяє розвитку технологій, а не нав’язує один спосіб роботи.

Автомобили превращаются в гаджеты. Обзор новинок выставки CES-2019

admin

Наверх