
Замість Акіо Тойоди на чолі японського автомобільного гіганта 1 квітня на посаду генерального директора був призначений Кодзі Сато. Розповідаючи про те, як автовиробник буде йти шляхом досягнення вуглецевої нейтральності за програмою Toyota Environmental Challengeдо 2050, він підкреслив, що не існує єдиного рішення, оскільки план полягає в тому, щоб інвестувати в різні технології. Як і його попередник, Кодзі Сато вважає, що водень має майбутнє.
На думку 53-річного інженера, синтетичним видам палива також потрібен час для розвитку. Він зазначив, що енергія, необхідна для створення такого палива, все ще занадто висока, і лише подальший технологічний прогрес зробить його можливим для масового виробництва. Варто зазначити, що Porsche розпочав виробництво синтетичного палива на своєму заводі в Чилі, оскільки спортивна марка вважає, що ДВЗ можна врятувати, незважаючи на неминуче майбутнє електромобілів. Однак, бренд-бос Volkswagen Томас Шефер нещодавно назвав синтетичне паливо “непотрібним шумом”, оскільки двигуни внутрішнього згоряння є “старою технологією”.
Повертаючись до Toyota, Кодзі Сато визнає, що компанія, якою він зараз керує, може відставати від деяких конкурентів у плані пропозиції електромобілів, не пропонуючи різноманітні моделі з нульовим рівнем викидів. “Справа не лише в кількості моделей, а в тому, наскільки вони хороші для клієнтів та навколишнього середовища”, – наголошує генеральний директор Toyota.
Новопризначений керівник додав, що скорочення викидів має відбуватися не лише за рахунок гібридів, плагін-гібридів, електромобілів та синтетичного палива, а й за рахунок водню. Він мав на увазі не лише паливні елементи, а й ДВЗ, модифіковані для роботи на водні, які вже використовуються в експериментальних гоночних автомобілях GR Yaris та GR Corolla.