На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X > Gercek Tesisat

На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X

bZ – абревіатура від beyond Zero, “за межами нуля”. Toyota таким чином підкреслює ініціативу зі створення моделей із нульовим рівнем шкідливих викидів, тобто електромобілів. Ця лінійка включатиме 15 машин різних типів і класів: минулого року Toyota подала заявки на реєстрацію товарних знаків від bZ1 до bZ5.

На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X - Toyota

Машина має нарочито футуристичний вигляд. Кузов зі складною пластикою зовнішніх панелей, короткий капот, звужена матрична LED-світлотехніка. Попереду немає звичної решітки радіатора, оскільки електроустановка не потребує великих повітрозабірників, на відміну від ДВЗ. Завалені задні стійки надають машині візуальної стрімкості.

На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X - Toyota

Toyota bZ4X створена з чистого аркуша на платформі e-TNGA, розробленій спільно з Subaru для електромобілів із переднім, заднім або повним приводом. Загальна довжина кузова становить 4690 мм, ширина – 1860 мм, висота – 1650 мм. bZ4X за габаритами майже не відрізняється від RAV4 п’ятого покоління, але при цьому у електромобіля помітно більша колісна база – 2850 мм проти 2690 мм. Завдяки цьому новинка забезпечує запас простору для пасажирів другого ряду на рівні седанів D-класу.

На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X - Toyota

Усередині Toyota bZ4X дивує насамперед кермом-штурвалом. Щоправда, такий незвичайний орган управління передбачений як опція, а не штатно. Toyota називає його One motion grip: оскільки такий “бублик” повертається лише на 150 градусів у кожен бік, керувати автомобілем можна без зміни хвата, як у Lexus RZ450e, який скоро офіційно прибуде в Україну. Як селектор режиму трансмісії використовується шайба, що обертається, і окрема кнопка паркінгу.

У Toyota bZ4X дві версії – з одним і двома електромоторами. У передньопривідному виконанні передбачено один мотор на 204 к.с., у повнопривідному – два по 109 к.с. (у сумі 218 к.с.). Час розгону 0-100 км/год становить 8,4 і 7,7 секунди відповідно.

На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X - Toyota

Незалежно від кількості двигунів використовується літій-іонна батарея ємністю 71,4 кВт*год. Запас ходу – 500 км для передньопривідної версії та 460 км для задньопривідної (цикл випробувань WLTC). Підтримується швидка зарядка потужністю до 150 кВт (до 80% за 30 хвилин).

Варто зазначити, що Toyota bZ4X, випущений на китайський ринок, буде оснащений акумуляторною батареєю, розробленою спільно з CATL, і вироблятиметься на ексклюзивній виробничій лінії Toyota.

На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X - Toyota

Можна замовити і аналог від Subaru – Solterra. Це абсолютна копія Тойоти, відмінності лише в окремих декоративних деталях. До речі, повнопривідні версії електричних японських кросоверів не безпомічні на бездоріжжі завдяки фірмовій субарівській системі X-Mode.

Ціни краще дізнаватися самостійно, адже їх розліт між сірими дилерами може бути значним: від $25 тисяч передньопривідну просту версію Toyota bZ4X Elite Joy Version до $64 тисяч за повнопривідну Hi Performance Pro Version з максимальним набором оснащення.

Toyota випустить 10 нових моделей на електричній тязі

admin

Наверх