Коли в Україні вперше зафіксували виставку ретро автомобілів > Gercek Tesisat

Коли в Україні вперше зафіксували виставку ретро автомобілів

Перша, зафіксована документально, ретро-подія сталася в Одесі 15 квітня 1912 року. В рамках Першого Одеського автосалону була представлена експозиція з 6 автомобілів попередньої епохи.

Тобто через 21 рік, після появи першого автомобіля, на теріторії України вже відбувається перша подія, яку можна віднести до категорії “ретро”.

В наступні роки українцям було вже не до автомобілів, а у 20-30 роки влада більшовиків взагалі анулювала приватну власність на авто.

Відновлення ретро-руху в Україні відбулося вже після Другої Світової, і то не одразу, бо було заборонено мати більше одного авто у родині, за виключенням «еліт». Однак велика кількість, так званих трофейних авто, які потрапили до України у 1945-46 роки, заклала основу для подальшого розвитку руху любителів ретро автомобілів. Ці авто і зараз є найцікавішими екземплярами українських колекцій.

У 1976 році офіційно перший автоклуб з’являється в Одесі, а 1978 році у Києві створюють автоклуб «Ветеран». Починаються перші пробіги на ретро авто.

У 1983 році у Києві відбувається перша виставка ретро автомобілів на теріторії ВДНГ. Рівно 40 років тому. А у 1985 році, вже біля головного стадіону (тоді він мав назву республіканський), демонструвалися ретро автомобілі у рамках Першого пробігу ретро автомобілів зі Львова до Ялти.

А далі рух любителів ретро авто набирає обертів і у 2000-х починають проводитись потужні технічні фестивалі та виставки, найбільша з яких – Old Car Land, до війни проводилася двічі на рік.

Детальніше про історію українського руху ретро авто – дивіться у цьому відео/подкасті:

Усі випуски про історію автомобілів на теріторії України

admin

Наверх