Iveco стане власником спільного підприємства з Nikola з виробництва електричних та водневих вантажівок > Gercek Tesisat

Iveco стане власником спільного підприємства з Nikola з виробництва електричних та водневих вантажівок

У лютому цього року Nikola заявила про низький попит, який зашкодив поставкам її вантажівок на акумуляторних батареях, грошові резерви скоротилися і в компанії очікують глибокий мінус в 2023 році.

Викупивши активи проблемного партнера Iveco, з яким італійці співробітничають з 2019 року в сфері екологічно чистого вантажного транспорту, буде намагатися самостійно наздогнати конкурентів з Daimler Truck, Volvo та інших.

Iveco стане власником спільного підприємства з Nikola з виробництва електричних та водневих вантажівок - Iveco

Незважаючи на проблеми Nikola, електричні вантажівки з акумуляторними батареями, розроблені підприємством в Ульмі, Німеччина, вже працюють в США, збирають замовлення на них і в Європі.

Очікується, що водневі вантажівки на паливних елементах з’являться на дорогах наступного року.

У заяві Iveco йдеться, що угода, оголошена у вівторок, матиме одноразовий негативний вплив на звіт про прибутки та збитки за перший квартал у розмірі 44 млн євро, який, як очікується, буде компенсовано за рахунок генерування грошових потоків з інших джерел. Iveco повідомить про свої результати за перший квартал у четвер.

Аналітик Equita Мартіно Де Амброджі (Martino De Ambroggi) зазначив, що цей крок не матиме значного впливу на Iveco, оскільки будь-який внесок від Nikola очікується лише за межами поточного бізнес-плану групи.

В рамках угоди Iveco зосередиться на Європі, де буде розвивати попит на власні електричні вантажівки на акумуляторних батареях і паливних елементах, а Nikola сконцентрує свою діяльність в Північній Америці.

Iveco стане власником спільного підприємства з Nikola з виробництва електричних та водневих вантажівок - Iveco

Iveco матиме вільний доступ до спільно розробленого програмного забезпечення для управління транспортними засобами BEV та FCEV, з можливістю продовжувати його модернізацію. Nikola отримає частину технологічних ліцензій Iveco в Північній Америці та право на постачання відповідних компонентів.

Інвестиції Iveco, за рахунок наявної ліквідності, будуть частково у грошовій формі ($35 мільйонів), а частково в акціях (італійці придбають 20 мільйонів акцій Nikola), зберігши “значну” кількість акцій Nikola.

IVECO робить ставку на електровантажівки

admin

Наверх