Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023 > Gercek Tesisat

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023

За перше півріччя 2023 року з 29,3 тис. проданих в Україні нових легкових автомобілів лише трохи більше 4 тис. відносилось до бюджетного сегменту. Це – 14% нового авторинку. Рік тому сегмент Low Cost займав майже 25% нового авторинку (було продано 4,6 тис. авто).

За півріччя українці витратили на купівлю нових автомобілів більше 1 млрд. Євро

Як відрізняються бренди-лідери у різних регіонах України

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023 - бюджет

При цьому 10 років тому, бюджетні автівки були чи не найбільш популярним сегментом українського авторинку. Наприклад, в 2013 році при загальних продажах нових легкових автомобілів в Україні на рівні 200 тис. штук, автомобілів Low Cost було продано 90 тис. штук (майже 45% ринку).

Український авторинок скочується у «сіру» зону. Добре це чи погано?

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023 - бюджет

ТОП-5 драйверів майбутнього зростання українського авторинку

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023 - бюджет Експерти пояснюють такий тренд значним скороченням пропозицій в бюджетному сегменті нового авторинку, а також значним зростанням поставок вживаних імпортованих легкових автомобілів з-за кордону, в тому числі зі США. Наприклад, за весь 2013 рік в Україну було імпортовано менше 5 тис. вживаних легковиків. Тоді як за минулий рік – майже 370 тис. вживаних легкових автомобілів (за 2021 рік – взагалі 514,4 тис.). За перше півріччя поточного року в Україну завезли 88 тис. б/в-шек.

Бензинові та дизельні автомобілі почали втрачати популярність на українському ринку

Що відбувається на ринку вживаних SUV в Україні. Хто лідирує в сегменті нових та б-в

Якщо ж взяти для порівняння нові легкові автомобілі бюджетного сегменту, які купували приватні клієнти, то за 6 місяців 2023 року було придбано лише 1,8 тис. таких автомобілів. Це лише 6% нового авторинку! Тому в AUTO-Consulting підкреслюють, що Low cost-сегмент тримається лише на закупівлях юросіб.

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023 - бюджет

Як пояснюють в AUTO-Consulting, пересічні приватні покупці останнім часом обирають вживані автівки замість нових. Тобто вживаний імпорт повністю витісняє новий бюджетний сегмент авторинку.

Український ринок автомобілів для бізнесу майже вийшов на довоєнні обсяги

Які сегменти українського авторинку демонструють найшвидше відновлення

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023 - бюджет

За підсумками 1 півріччя 2023 року, бюджетний Low Cost-сегмент тримається за рахунок закупівель державними та комунальними підприємствами (серед лідерів – моделі Renault). Враховуючи тренд на подальшу лібералізацію мит на вживані авто, бюджетний сегмент продовжить втрачати свою вагу і надалі і може фактично зійти на нівець.

Які автомобілі найбільш популярні в Україні у приватних клієнтів

admin

Наверх