Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто > Gercek Tesisat

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто

Ще одна висока мета, яку поставив перед собою підприємець-мільярдер: продати щонайменше 20 мільйонів Tesla у 2030 році, фактично перетворивши молоду фірму на найбільшого автовиробника, якого коли-небудь бачив світ. Але чи можливо це хоча б віддалено?

Tesla збирається випускати електромобіль за $20000 і досягти обсягу виробництва у 20 000 000 авто на рік

Tesla анонсує будівництво гігафабрики, яка буде випускати 2 млн електромобілів у рік

Це перевернуло б галузь
“Я думаю, що це, відверто кажучи, недосяжна мета,” – сказав Джефф Шустер, керівник автомобільної практики GlobalData, в інтерв’ю виданню Insider.

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто - Tesla

Давайте розглянемо це прагнення в перспективі. Врахуймо, що сьогоднішні лідери продажів – Toyota і Volkswagen – продають по 10 мільйонів автомобілів щороку, плюс-мінус. Минулого року Tesla поставила рекордні 1,3 мільйона автомобілів, що зробило її лідером з продажу електромобілів. У 2030 році по всьому світу з рук в руки перейде близько 100 мільйонів нових автомобілів.

Думка про те, що Tesla може поглинути п’яту частину неймовірно конкурентного автомобільного ринку за такий короткий час, якщо це взагалі можливо, є фантазією, кажуть галузеві аналітики.

“Якщо Tesla володітиме 20% світового ринку до 2030 року, це, швидше за все, означатиме, що два або три з 10 найбільших світових виробників вийдуть з бізнесу або перетворяться на попіл”, – сказав Шустер. “Це перевернуло б усю галузь з ніг на голову але навряд це станеться”.

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто - Tesla

Прагнення Tesla до домінування дуже схоже на те, чого досягла Apple на ринку смартфонів. Дійсно, якщо ви запитаєте Маска, Tesla – це не просто автовиробник, а скоріше технологічна компанія, яка незабаром може коштувати на трильйони більше, ніж Apple. Її акцент на витонченому програмному забезпеченні, ультралояльній фан-базі та жорстко контрольованій екосистемі (Tesla володіє власними зарядними пристроями, автосалонами та ремонтними майстернями), безумовно, більше схожий на Apple, ніж на Toyota.

Але Tesla не стане ще одним всюдисущим iPhone, вважає Сем Фіорані, аналітик AutoForecast Solutions. На відміну від світу смартфонів приблизно 2007 року, автомобільний ринок є зрілим і наповненим досвідченими конкурентами. Успішно випустивши на ринок електромобілі, Tesla підштовхнула всю автомобільну промисловість вкласти мільярди в електрифікацію, і ці інвестиції вже приносять свої плоди.

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто - Tesla

Це настільки конкурентний ринок, що Tesla повинна була б винайти автомобіль набагато краще, ніж вона вже зробила, щоб домінувати на цьому рівні.

В Україні порахували середній вік електрокарів

Tesla готує нову платформу, яка здешевить електромобілі у 2 рази

Tesla потребуватиме більше заводів та моделей
Навіть якщо не брати до уваги загрозу конкуренції, масштабування до 20 мільйонів річних продажів вимагатиме гігантських інвестицій у розширення виробничих потужностей і розробку нових продуктів, щоб розширити скупий модельний ряд Tesla.

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто - Tesla

Наразі Tesla збирає автомобілі на чотирьох заводах. За оцінками Фіорані, щоб досягти своїх цілей, їй знадобиться 18-30 додаткових заводів вартістю від 90 до 150 мільярдів доларів. Навіть після здачі заводу в експлуатацію виробництво не запрацює на повну потужність за одну ніч. Найновіші заводи Tesla в Німеччині та Техасі працюють на рівні, значно нижчому за максимальну потужність. Запуск нових моделей також не є легкою прогулянкою: Tesla роками відкладала пікап Cybertruck і суперкар Roadster.

Навіть якщо їй вдасться випустити 20 мільйонів автомобілів, фірмі Маска все одно потрібно буде знайти на них покупців, а це не факт. За словами Шустера, продажі Tesla в останні роки різко зросли, частково через те, що це гаряча новинка, але цей ненажерливий апетит повинен згаснути, коли її автомобілі стануть справді масовими, вважає Шустер.

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто - Tesla

Tesla повинна буде розв’язати питання ціни. Хоча електромобілі Tesla вважаються одними з найбільш доступних на ринку, їхня ціна все ще є високою для більшості людей. Для того, щоб виробляти та продавати 20 мільйонів електромобілів, компанія повинна буде знайти спосіб знизити вартість виробництва, щоб зменшити кінцеву ціну машин. Це буде особливо актуально після того, як зникне державна підтримка придбання електромобілів. Вже зараз це відбувається і Tesla за власний рахунок компенсує значну суму.

Китайський завод Tesla вже випустив 1 млн електромобілів

Де зараз знаходиться Tesla?
Це не означає, що ми повинні ігнорувати чудовий злет компанії Tesla. Лише за останні 15 років вона перетворилася з дивакуватого новачка, який експериментував з електричними спортивними автомобілями, на глобальну електростанцію, яка запалила вогонь під столітніми бегемотами. У 2013 році вона випустила близько 22 000 автомобілів, а цього року має випустити майже 2 мільйони.

Безумовно, ніхто не міг передбачити таку траєкторію, коли Tesla тільки починала свою діяльність. Можливо, у неї є ще якісь козирі в рукаві.

Чи зможе Tesla реалізувати свої шалені плани з випуску 20 млн. авто - Tesla

Більш очевидним лідером у 2030 році виглядає Volkswagen, у якого більше шансів стати лідером на ринку електромобілів завдяки своїм величезним виробничим потужностям і модельному ряду. Експерти прогнозують, що Tesla продовжить зростати, але продасть значно менше 5 мільйонів автомобілів 2030 року.

P.S.
Tesla б’є власні рекорди продажів: за перший квартал цього року компанія реалізувала 422 875 електромобілів, що на 36% більше аналогічного періоду минулого року. Загалом до кінця року Ілон Маск сподівається на реалізацію двох мільйонів машин. Чи зможе він продавати вдесятеро більше вже за сім років? – покаже тільки час.

Які автомобільні новинки надійдуть у продаж цієї весни

admin

Наверх