Автосалони хочуть платити податки, але держава чомусь це стримує > Gercek Tesisat

Автосалони хочуть платити податки, але держава чомусь це стримує

Автосалони хочуть платити податки, але держава чомусь це стримує - трейд
Рано чи пізно люди продають свої авто і купують більш нові! Хтось дає оголошення, хтось їде на авторинок, а хтось користується схемою trade in: тобто віддає автівку в автосалон і бере більш нове з доплатою! Так це працює в США, Японії, країнах ЄС? Салон оформляє викуп авто, як товару, тримає на складі, потім продає наступному покупцю і сплачує податки з отриманого прибутку! Всі задоволені! А як це працює в Україні?

А в Україні чомусь все зовсім не так. Оформити викуп авто ,як товару, заборонено і викупити можна лише , як транспортний засіб: поставити на облік в військомат( РВК) і сервісний центр(СЦ), поставити на баланс, потім знайти покупця, зняти з балансу, зняти з обліку в РВК і СЦ , а вже потім продати і сплатити податок з прибутку!

Але всі ці обліки в РВК та СЦ – титанічна робота (часові і фінансові затрати), тому автосалони, на практиці, офіційно авто у продавців не викуповують, а викуповують по генеральному дорученню, як це роблять «перекупи», а потім продають без всяких постановок на облік в РВК та СЦ! Тобто, ринок вживаних автівок 100% знаходиться в “тіні” і надходження до бюджету зеро! А могли би бути ці надходження дуже суттєвими.

Зрозуміло, що ніхто не буде витрачати час і кошти на всі ті перереєстрації та обліки у РВК та СЦ. Для того, щоб запрацював реальний механізм роботи цивілізованого ринку, потрібно лише дати можливість викуповувати вживані автівки у населення. Все, автосалони будуть працювати легально та сплачувати податки! Хіба це складно? Зовсім ні, а переваг такий крок дасть багато:

Плюси від можливості викупу авто, як товару:

1) Легалізація викупу і надходження в бюджет на фінансування ЗСУ;
2) Уникнення ризиків, повʼязаних з купівлею по генеральному дорученню (смерть або розлучення Власника авто?чи просто скасування або закінчення терміну доручення);
3) Уникнення ризиків отримання штрафів на авто, так як формально Власником залишається продавець і штрафи за порушення ПДР прийдуть на його адресу.

admin

Наверх