Alfa Romeo світкую 100-річчя легендарної “конюшини” лімітованою серією. Яку легенду має символ Quadrifoglio > Gercek Tesisat

Alfa Romeo світкую 100-річчя легендарної “конюшини” лімітованою серією. Яку легенду має символ Quadrifoglio

На честь ювілею Alfa Romeo представила святкові модифікації двох моделей: седану Giulia та кроссовера Stelvio Quadrifoglio 100th Anniversary Edition. Але спочатку трохи історії.

Символ чотирилистої конюшини вперше з’явився на одному з чотирьох гоночних автомобілів Alfa Romeo RL Targa Florio у 1923 році. Цей автомобіль був спеціально підготовлений Джузеппе Мерозі для Тарга Флоріо на Сицилії – найпрестижніших автогоночних змаганнях того часу.

Незважаючи на високі амбіції, Alfa Romeo довгий час не вдавалося досягти значних успіхів у перегонах. Alfa здобула кілька перемог у незначних змаганнях, але через недосвідченість та невдачі не виграла жодної великої міжнародної події. Нагадаємо, що на той час компанії було лише 13 років. Для Targa Florio 1923 року Мерозі розробив чотири автомобілі, доручивши їх Антоніо Аскарі, Енцо Феррарі, Джуліо Масетті та Уго Сівоччі. До речі, Сівоччі, першовідкривач і друг Феррарі, був не лише пілотом з великим досвідом але технічно підкований. Нажаль йому часто не щастило, і його вважали l’eterno secondo (італ. “вічний другий”). Про початок кар’єри Енцо Феррарі у складі Alfa Romeo, ми вже розповідали.

Щоб відвернути нещастя, Сівоччі намалював на решітці радіатора свого автомобіля білий квадрат, в якому стояла зелена чотирилиста конюшина. Старовинний символ успіху (рідкісна рослина уособлює хрест та чотири євангелія) спрацював під час перегонів Targa Florio та переконав забобонних у ефективності quadrifoglio, так італійці називають чотирилисту конюшину.

Наприкінці перегонів шанси на перемогу зберігала лише трійка лідерів у складі Аскарі та Сівоччі, за якими їхав Мінойя на Steyr VI Klausen Sport. Всього за двісті метрів до фінішу вийшла з ладу Alfa RL Аскарі. Проте його лідерство дозволило механікам прибути вчасно, щоб перезапустити двигун. Потім вони в ейфорії всілися збоку від свого пілота, щоб перетнути фінішну лінію разом з Аскарі, що й спричинило дискваліфікацію. В останній момент Аскарі повернувся до того місця, де він зупинявся, щоб проїхати цю частину траси вже без механіків. В результаті він фінішував другим після Сівоччі, який тим часом перетнув фінішну лінію переможцем, забезпечивши Alfa Romeo першу міжнародну перемогу.

Наче на підтвердження важливості квадрифольйо, через кілька місяців, 8 вересня 1923 року, на автодромі в Монці сталася трагічна аварія, в якій Сивоччі загинув. Під час тренування перед першим Гран-прі Європи Сивоччі розбився на своєму Alfa Romeo P1 під номером 17. Його P1 не мав квадріфольйо через ускладнення, які перешкоджали фарбуванню кузова. Той факт, що він розбився на машині без чотирилистої конюшини, справив незабутнє враження на пілотів, механіків і техніків. Так і виник міф про захист Quadrifoglio для пілотів Alfa Romeo.

Сьогодні лише найпотужніші Alfa Romeo мають біло-зелену емблему Quadrifoglio. Чотирилисту конюшину можна побачити від боліду Формули-1 команди Alfa Romeo F1 Team Stake до міського кроссовера Stelvio. Але найбажаніша для людей з бензином в крові все ж таки Giulia – Giulia Quadrifoglio 100th Anniversary Edition!

Якщо рідкісну конюшину з чотирма листочками можна зустріти приблизно раз на десять тисяч рослин, то ювілейні моделі Alfa Romeo Stelvio та Giulia Quadrifoglio 100th Anniversary Edition будуть випущені в кількості 100 штук кожна. В чому ж їх особливість та відмінність від звичайних?

Ви одразу помітите, що обидва автомобілі тепер оснащені оновленими світлодіодними фарами з адаптивною матрицею “3+3”, які вперше були показані на нових моделях Giulia та Stelvio Veloce наприкінці минулого року. Задні ліхтарі також зазнали змін: Giulia отримала димчасті лінзи, а Stelvio – прозорі лінзи. Також були встановлені ексклюзивні гальмівні супорти золотистого кольору, які розташовані за темними 19-дюймовими дисками з п’ятьма отворами з легкого сплаву на Giulia та 21-дюймовими на Stelvio. На крилах кожного автомобіля можна знайти ще один золотий штрих – чотирилистий значок Quadrifoglio з написом “1923-2023” на честь сторічного ювілею. Клієнти отримають на вибір три кольори, включаючи червоний Rosso Etna, зелений Verde Montreal та чорний Nero Vulcano, залежно від того, яку модель вони оберуть.

У салоні встановлено нову 7-дюймову цифрову панель приладів, яка замінила стару аналогову панель, а також 12,3-дюймовий сенсорний екран центральної інформаційно-розважальної системи, на якому відображається ключова інформація про автомобіль та функції допомоги водієві. Дисплей водія також можна змінити на свій смак, обравши один з чотирьох унікальних режимів, включаючи Evolved, Relax та Heritage, а також нещодавно доданий режим Race. В останньому режимі відображається основна інформація, необхідна для швидкісного водіння: тахометр, спідометр та індикатор перемикання передач. Ексклюзивне оздоблення інтер’єру включає поєднання чорної алькантари та шкіри, золотисту строчку, вишиту цифру “100” на панелі приладів, а також карбонову обробку з 3D-ефектом.

Під капотом Giulia і Stelvio Quadrifoglio встановлений оновлений 2,9-літровий V6 з подвійним турбонаддувом, який тепер може похвалитися потужністю 383 кВт (520 к.с.), в порівнянні з 375 кВт у старшої моделі. Крутний момент залишився незмінним – 600 Нм.

Також встановлено механічний диференціал підвищеного тертя, який перейняв налаштування від GTA і, як стверджується, забезпечує краще зчеплення з дорогою, оптимізовану передачу крутного моменту, а також підвищену стабільність, маневреність і швидкість проходження поворотів. Обидві моделі Alfa Romeo Giulia та Stelvio Quadrifoglio 100th Anniversario надійдуть у продаж в Європі пізніше цього року. Також планується оновити весь модельний ряд стандартних версій.

admin

Наверх