За словами генерального директора Alfa Romeo Жан-Філіпа Імпарато (Jean-Philippe Imparato) в інтерв’ю Autocar, новий електрокросовер займе місце в E-сегменті і прийде на зміну позашляховику Stelvio.
Він буде нижчим, ніж традиційні позашляховики в сегменті, щоб підвищити аеродинамічну ефективність і забезпечити захоплюючу динаміку, але вищим за седан 166, який випускався з 1998 по 2007 роки, повідомляє Imparato.
Кросовер базуватиметься на тій самій платформі STLA Large, призначеній лише для електромобілів, що й наступний Stelvio та заміна седану Giulia. Ця нова платформа була розроблена для автомобілів преміум-брендів Stellantis: Alfa, DS, Lancia та Maserati.
Електрична архітектура з напругою 800 В забезпечить надшвидку зарядку, тому значну частину запасу ходу нового позашляховика Alfa – до 800 км – можна буде поповнити менш ніж за півгодини за допомогою найпотужніших зарядних пристроїв.
Найбільший автомобіль зі знаменитою решіткою радіатора “scudetto” буде продаватися в Європі, але ключовими ринками для нього стануть США та Китай, сказав Імпарато.
“Створювати такий автомобіль лише для Західної Європи нерентабельно, тому що обсяги невеликі і невідомо, як буде розвиватися цей сегмент”, – пояснив він. Використання платформи STLA Large дає Alfa можливість встановлювати на новий позашляховик до трьох двигунів та компонувати, в тому числі, версії Quadrifoglio потужністю 1000 к.с. та майбутню Giulia на електроприводі.
Позашляховик також матиме рівень цифрової функціональності, яка конкуруватиме з Tesla, завдяки новій електронній архітектурі STLA Brain від Stellantis, яка забезпечить можливість автопілоту, а також набагато більш інтуїтивно зрозумілий інформаційно-розважальний інтерфейс, ніж у нинішніх моделях Alfa.
Однак, незважаючи на можливість вибору з повного спектру програмних опцій, Alfa заявила, що її майбутні автомобілі будуть набагато більше зосереджені на керованості та досвіді водіння, ніж на маркетингових технологіях. “Керованість автомобіля – ось куди я вкладаю енергію”, – сказав Імпарато.
Незважаючи на перехід на спеціальну платформу для електромобілів, що знімає обмеження, пов’язані з пропорціями двигуна внутрішнього згоряння і трансмісії, Alfa вважає важливим зберегти традиційний задньопривідний візуальний фокус своїх топових автомобілів.
“Я думаю, що Alfa Romeo – це автомобіль для водія. Ми повинні зробити акцент на задніх пропорціях, щоб він дійсно виглядав як задньопривідний”, – сказав шеф-дизайнер Алехандро Месонеро-Романос в інтерв’ю Autocar.
Alfa Romeo Tonale вже з`явився в Україні