У Чехії реанімували бренд Praga і для випуску мотоциклів > Gercek Tesisat

У Чехії реанімували бренд Praga і для випуску мотоциклів

Зараз чеська фірма Praga більше відома як творець гоночних та дорожніх машин, у тому числі гіперкара Bohema. Хоча були в її історії та мотоцикли. Після покупки мотоциклетного бізнесу ČKD (Českomoravská Kolben-Daněk) у 1929 році Praga випустила модель BD 500. За нею була BC 350, але вже в 1933-му виробництво обох згорнули.

Наступні мотоцикли під брендом Praga з’явилися на стику тисячоліть. Це були ендуро ED 250 і ED 610. Тепер компанія вирішила повернутися до витоків і випустити сучасну версію BD 500. Ретробайк ZS 800 вийде в кількості 28 штук і коштуватиме 86 тисяч євро. Не лякайтесь, цьому є пояснення від його розробників.

Наприклад, рама мотоцикла зроблена з «хромолі», випускна система – з титану (важить лише 4,8 кг), а колеса – з вуглеволокна. Крім цього, Praga використала авіаційний дюраль. Витончена вилка-гірдер оснащена регульованим амортизатором Öhlins TTX22 з пружиною титану, причому ще один демпфер TTX1Air встановлений під сидінням.

На ZS 800 стоять інтегровані в колеса гідравлічні барабанні гальма та двигун від Kawasaki W800. Двоциліндрова рядка об’ємом 773 кубічні сантиметри видає 50 кінських сил (65 Нм).

Не знаємо, чи переконало це все, що 86000 евро, той мотоцикл вартує, але то вже справа самої Praga. Ми лише нагадаємо, які вишукані мотоцикли та автівки вироблялися під брендом Praga у 20-30 роки. Там є на що подивитися:

admin

Наверх