Кабмін пропонує скасувати сертифікацію автомобілів в Україні > Gercek Tesisat

Кабмін пропонує скасувати сертифікацію автомобілів в Україні

Зокрема, проект закону № 7468 передбачає внесення змін до Митного кодексу щодо скасування обов’язкової сертифікації легкових автомобілів, що ввозяться в Україну. Натомість пропонується зробити цей процес добровільним, тобто, залежно від бажання власників автомобілів.

Наразі в Україні сертифікація потрібна для будь-якого транспортного засобу, який реєструють. Цей процес проводять компанії (державні чи приватні), які мають відповідну ліцензію.

Під час сертифікації машини тестують її основні системи. Наприклад, кермо, гальмівну систему, трансмісію і т.д. Також порівнюють VIN-коди, звіряється вказаний у технічному паспорті рік випуску транспортного засобу. Якщо автомобіль прибув із США, його перевіряють на відповідність екологічним нормам.

Слід зазначити, що вартість сертифікації автомобілів хоч і фіксована, але вона може з різних причин відрізнятися. Наприклад, залежно кількості тестів. Ще недавно за таку послугу мешканцям деяких міст доводилося платити до 10 тисяч гривень. Термін сертифікації також багато в чому залежить від кількості тестів.

Уряд готує революційні зміни у розмитненні автомобілів і скасує обов’язкову сертифікацію

admin

Наверх