Депутати хочуть ще спростити ввезення автомобілів в Україну > Gercek Tesisat

Депутати хочуть ще спростити ввезення автомобілів в Україну

У законопроєкті №9058 передбачено внесення змін до Податкового кодексу про звільнення від оподаткування операцій із ввезення транспортних засобів учасниками бойових дій, волонтерами та іншими категоріями осіб.

Нардеп, який виступив ініціатором цього законопроєкту, пропонує звільнити від оподаткування ввезення на територію України одного автомобіля кожним учасником бойових дій для власних потреб.

Від оподаткування операції з одноразового ввезення на митну територію України, у разі ухвалення документа, звільняються власники статусу УБС, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відбиття і стримування збройної агресії Росії.

Але також у законопроєкті зазначено, що пільгове розмитнення не застосовується до операцій із ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом, або ввезені з території держави-окупанта (агресора) чи з окупованих регіонів.

Транспортний засіб, що був ввезений в Україну з безоплатним розмитненням, не може бути відчужений або переданий у володіння, користування чи розпорядження (зокрема й на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації.

У разі якщо зазначені строки порушили і автомобіль передали третім особам, тоді колишній власник зобов’язаний перерахувати до бюджету митні платежі.

Ринок вживаних автомобілів в Україні потребує дерегуляції

admin

Наверх