Вдалося ідентифікувати найперший мотоцикл в Україні > Gercek Tesisat

Вдалося ідентифікувати найперший мотоцикл в Україні

Саме Сергія вважають першим байкером на теріторії України та власником першого мотоцикла. У ті роки він був мегапопулярним велогонником і успішно виступав на міжнародних змаганнях. І ось із одного з таких змагань він і привіз дивовижну «чертипхайку», – так сам Сергій Уточкін називав свій мотоцикл.

На ньому він часто виступав на одеському циклодромі і навіть спускався з Потьомкінських сходів. За інформацією місцевої преси, це був якийсь австрійський мотоцикл. Але точна назва марки мотоцикла ніде не згадувалася. Зовні він чимось скидався на французький De Dion Bouton 1899 року, але були й відмінності, які не дозволяли стверджувати, що то саме він.

І ось, пошуковій команді AC Heritage, вдалося нарешті ідентифікувати цю модель. На фото чеський мотоцикл Schmidt із двигуном бельгійської фірми FN об’ємом 133 см3 зразка 1901 року. А до чого тут Австрія? А Чехія у ті роки входила до складу Австро-Угорської імперії і її часто називали просто Австрією.

А екземпляр мотоцикла Уточкіна взагалі був рідкісним, адже фірма Адольфа Шмідта проіснувала лише 2 роки і зараз про неї знають лише експерти. Вона використовувала готові велосипедні рами Durkopp або австрійської Styria і комплектувала двигунами бельгійської фірми FN (Kelecom). Навіть фото її мотоциклів збереглося дуже мало. Тому визначити, яким був перший задокументований мотоцикл в Україні, було дуже важко.

Але тепер ми знатимемо – це був Schmidt 1901 133 сс, потужністю 1,2 л.с, що розвивав 22 км/год. З нього й розпочалася ера мотоциклів в Україні.

Кому цікаво докладніше дізнатися, чому перший мотоцикл з’явився саме в Одесі – дивіться у цьому відео:

А якими були перші у світі мотоцикли, – можна побачити у цьому сюжеті.

admin

Наверх