Висновки саміту: роботу над переглядом бюджету ЄС буде продовжено з тим, щоб рішення було ухвалено до кінця року > Gercek Tesisat

Висновки саміту: роботу над переглядом бюджету ЄС буде продовжено з тим, щоб рішення було ухвалено до кінця року

01:40 27.10.2023

Висновки саміту: роботу над переглядом бюджету ЄС буде продовжено з тим, щоб рішення було ухвалено до кінця року

У Європейському Союзі продовжать роботу над переглядом європейського бюджету з тим, щоб досягти остаточних домовленостей до кінця цього року.
Відповідне доручення прописано у висновках, ухвалених з четверга на п’ятницю в Брюсселі за результатами засідання Європейської ради.
“Після поглибленого обміну думками щодо пропонованого перегляду Багаторічної фінансової програми на 2021-2027 роки Європейська рада пропонує Раді продовжити роботу з метою досягнення спільної угоди до кінця року”, – сказано в документі.
Як відомо, перегляд багаторічного бюджету ЄС необхідний для реалізації, зокрема, пропозиції Європейської комісії створити так званий український фонд на період 2024-2027 роки в розмірі 50 млрд євро, що дасть змогу продовжити стійке фінансування України. Водночас коштів у наявному бюджеті для цього немає, у зв’язку з чим цей фінансовий документ ЄС має бути переглянутий.

Це питання було розглянуто до українського, яке, як очікувалося, має бути першим для обговорення лідерами. У Європейській раді поінформували, що українське питання обговорюватимуть у п’ятницю. Водночас дипломатичні джерела повідомляють, що проти можливого збільшення бюджету виступили прем’єр-міністри Угорщини та Словаччини. Так, за словами джерела, під час обговорення питання прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що підтримка ЄС не працює, а прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вказав на проблеми корупції в Україні.

admin

Наверх