Резніков пропонує випустити об'єктивне розслідування щодо ситуації із закупівлею курток для армії > Gercek Tesisat

Резніков пропонує випустити об’єктивне розслідування щодо ситуації із закупівлею курток для армії

19:32 26.08.2023

Резніков пропонує випустити об'єктивне розслідування щодо ситуації із закупівлею курток для армії

Міністр оборони України Олексій Резніков закликав журналістів до поширення офіційної позиції Міноборони щодо закупівель для Збройних сил України, а також дочекатися розслідування ситуації, що склалася зі скандалом навколо закупівлі літніх курток замість зимових.

“Я пропоную спокійно розібратися і випустити хоч раз у житті матеріал без слова “скандал” із розбором по суті та виваженими висновками. Нехай такий матеріал прочитають втричі менше людей, але він буде корисний Україні, а не шкідливий. Прошу всіх журналістів, які поширили інформацію про закупівлю літніх курток замість зимових, прибрати неперевірені матеріали, опублікувати офіційну позицію Міноборони щодо цієї закупівлі і дочекатися розбору ситуації. Як мені відомо, нею вже займаються в незалежному громадському органі – ГАР МО”, – йдеться в заяві Резнікова, переданій агентству “Інтерфакс-Україна”.

Резніков назвав “повною безвідповідальністю” поспішну публікацію і поширення неперевіреної інформації про постачання ЗСУ під час війни.

“Дискредитація України, на яку скаржиться прогресивна спільнота, зроблена руками нас самих. Коли ми бездумно тиражуємо будь-який фейк зі словом “корупція”, ми обманюємо власний народ, ми допомагаємо ворогу, ми зупиняємо військову підтримку України. Давайте зупинимо “френдлі фаєр” і почнемо думати, що ми пишемо і говоримо. Ні народний депутат Анастасія Радіна, ні журналіст Михайло Ткач мені не вороги. Наші вороги по той бік фронту”, – наголосив міністр.

Очільник Міноборони також пояснив, що Міністерство закупило зимові куртки в кількості 180 тис., які передано до ЗСУ у 2022 році. За його словами, скарг на них від військових не надходило і ціна поставки адекватна ринку та ситуації на той час.

“Дефіцит одягу на ринку і необхідність терміново одягнути максимум військовослужбовців. Кожна куртка коштувала 86 доларів (що зараз відповідає 3177 гривень). Чому в якихось турецьких документах значиться ціна зимової куртки 29 доларів (зараз це 1072 гривні) – я не знаю. Можливо, йдеться про ухилення від сплати податків у Туреччині. У будь-якому разі, це не турбота України. Пропоную всім охочим зганяти до Туреччини і купити партію зимових курток за 1072 гривні, і щоб була за кілька тижнів”, – зазначив Резніков.

За його словами, “без обвинувачення в підміні зимових курток влітку, у “розслідуванні” не залишається нічого. За це обвинувачення ніхто не готовий нести відповідальність”.

Також очільник Міноборони висловив готовність надання журналістам усіх відомостей про цю закупівлю і закликав усіх заздалегідь утримуватися від “розслідувань”, у яких немає наміру розібратися в ситуації.

“Розуміючи, якою потужною силою є вільна преса, свобода слова, потрібно ставитися до неї дуже відповідально. І ця відповідальність є головним внеском журналістів у нашу спільну перемогу”, – підсумував Резніков.

admin

Наверх