Співзасновник monobank закликав НБУ подумати над поверненням до єдиного курсу > Gercek Tesisat

Співзасновник monobank закликав НБУ подумати над поверненням до єдиного курсу

19:16 22.05.2022

Співзасновник monobank закликав НБУ подумати над поверненням до єдиного курсу

Співзасновник віртуального monobank Олег Гороховський закликав Національний банк України (НБУ) обговорити з банками та учасниками ринку повернення до єдиного валютного курсу.

“Сьогоднішні обмеження змушують нас зробити різні курси – за операціями у застосунку та операціями ФОП, курс він може відрізнятися більш ніж на 1% від курсу НБУ, а за картковими трансакціями та обміном у відділеннях (…) може. Я все-таки прошу НБУ подивитися на цю ситуацію очима клієнтів та обговорити з банками як зробити так, щоб були і вовки ситі, і вівці цілі”, – написав Гороховський у телеграмі в неділю.

За його словами, за підсумками такого запровадження Нацбанку всі чекають, хто з банків перший поставить ринковий курс за картками і від кого всі клієнти перейдуть у банки, які ще не поставили курс.

Гороховський зазначив, що monobank планує видати клієнтам ФОП валютні картки, щоб їм не доводилося продавати валюту за неринковим курсом.

Як повідомлялося, НБУ з 21 травня скасував верхній ліміт як курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, так і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їх картками за межами країни. Раніше стеля такого курсу складала зафіксований у перший день війни офіційний курс гривні плюс 10%, або 32,18 грн/$1. Стеля для інших валют розраховувалася за крос-курсом до долара. Водночас на “чорному” ринку, який виник на початку війни після заборони Нацбанку на продаж валюти, курс останніми днями досяг 37-38 грн/$1.

У ПриватБанку до скасування обмежень заявлений курс конвертації становив 32,05 грн/$1. У його конкурента monobank, який також надає послугу віддаленого відкриття картки, курс дорівнював 31,5 грн/$1, а після зняття обмежень піднявся до 32 грн/$1.

Водночас низка банків скористалися скасуванням стелі та суттєво підвищили “карткові” курси. За даними ресурсу Finance.ua, Кредобанк підняв його до 33,5 грн/$1, ТАСкомбанк та банк “Конкорд” – до 36 грн/$1, а Акордбанк – до 36,8 грн/$1.

Курси зазначені без різних комісій, з урахуванням яких реальний курс конвертації деяких банків, наприклад державного Укрексімбанку, перевищував верхню стелю та курси інших банків на кілька гривень.

Державний ПриватБанк повідомив, що збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за його картками за межами країни, який діяв до скасування Національним банком обмежень на верхню межу такого курсу.

admin

Наверх