Російські війська спрямовують основні зусилля на утримання раніше зайнятих рубежів - Генштаб ЗСУ > Gercek Tesisat

Російські війська спрямовують основні зусилля на утримання раніше зайнятих рубежів – Генштаб ЗСУ

14:01 31.03.2022

Російські війська спрямовують основні зусилля на утримання раніше зайнятих рубежів - Генштаб ЗСУ

Станом на 12:00 31 березня основні зусилля противника зосереджені на утриманні зайнятих рубежів, підготовці до відновлення наступальних дій на окремих напрямках та встановленні повного контролю над територією Донецької та Луганської областей, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

“Ворог вживає заходів щодо перегрупування та формування угруповань збройних сил Російської Федерації з метою ведення наступу у Східній операційній зоні. Зафіксовано перекидання частини військ та техніки ворога з території Республіки Білорусь на територію Російської Федерації залізничним транспортом. Зберігається загроза застосування противником ракетного озброєння по об’єктах оборонно-промислового комплексу та логістичній інфраструктурі нашої держави”, – зазначається у повідомленні у фейсбуці.

Продовжується також переміщення на територію України додаткових підрозділів збройних сил Російської Федерації для ведення бойових дій. Водночас окремі військові частини ворога вже вичерпали можливості формування резервів.

На Волинському напрямку суттєвих змін у складі та становищі військ противника не відзначено. Ворог продовжує проведення демонстраційних дій на зазначеному напрямку.

На Поліському напрямку основні зусилля противника зосереджуються на виведенні підрозділів із території України, відновленні їх боєздатності та, ймовірно, перекиданні на інші напрямки. Зокрема, ворог здійснює переміщення підрозділів 35-ї, 36-ї загальновійськових армій та 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ із Поліського операційного району.

Для забезпечення відходу військ окупанти ведуть артилерійський вогонь по позиціях підрозділів Збройних сил України та здійснюють дистанційне мінування місцевості забороненими міжнародними конвенціями засобами. У зв’язку з критичною ситуацією виведення підрозділів 35-ї загальновійськової армії організовує особисто командувач армії генерал-лейтенант Олександр Санчик.

“За наявною інформацією, під час ведення бойових дій проти України втрати 1-го мотострілецького батальйону 36-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 06705, Борзя) 29-ї загальновійськової армії становлять понад 60% особового складу”, – наголосили в Генштабі.

На Сіверському напрямку противник діє силами окремих підрозділів зі складу 2-ї, 41-ї загальновійськової армії та 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу. Окупанти продовжують блокувати та проводити артилерійські обстріли Чернігова. Закріплюються на зайнятих рубежах та проводять перегрупування. З метою ведення розвідки та коригування вогню артилерії ворог використовує БПЛА.

На Броварському напрямку противник продовжує відведення підрозділів, ймовірно, до прикордонних районів із Російською Федерацією. Частина підрозділів залишається на позиціях та блокпостах вздовж транспортних комунікацій та на підступах до тимчасово зайнятих населених пунктів. Здійснюється мінування ділянок місцевості та цивільних об’єктів.

На Слобожанському напрямку противник продовжує здійснювати артилерійські обстріли міста Харкова.

У напрямку на Слов’янськ силами визначених підрозділів ворог продовжує заходи щодо перегрупування військ та поповнення боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів.

На Донецькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на взятті під контроль населених пунктів Попасна, Рубіжне, а також захопленні міста Маріуполь. Також активізувалося нанесення авіаударів із застосуванням літаків оперативно-тактичної авіації по військах та об’єктах у районах населених пунктів Лисичанськ, Рубіжне, Попасна, Кремінна. Здійснюються спроби обходу українських підрозділів, які не мали успіху.

Посилюється російське угруповання на Донецькому напрямку. Відзначено прибуття залізничних ешелонів із озброєнням і технікою на залізничну станцію Ровеньки.

Триває штурм Маріуполя.

Крім того, ворог зосередив зусилля на утриманні зайнятих позицій у районах населених пунктів Новозлатопіль та Любимівка.

На Таврійському напрямку в районі Нової Каховки противник розгорнув логістичну базу. Активних дій не здійснює.

На Південнобузькому напрямку ворог вживає заходів щодо відновлення боєздатності. Продовжує проведення заходів щодо інженерного забезпечення. Вогнем артилерії намагається блокувати дії підрозділів Збройних сил України.

admin

Наверх