МЗС Франції очолила посол у Лондоні Катрін Колонна, главою Міноборони призначено Себастьєна Лекорню > Gercek Tesisat

МЗС Франції очолила посол у Лондоні Катрін Колонна, главою Міноборони призначено Себастьєна Лекорню

19:01 20.05.2022

МЗС Франції очолила посол у Лондоні Катрін Колонна, главою Міноборони призначено Себастьєна Лекорню

У Єлисейському палаці в п’ятницю оголосили новий склад уряду на чолі з Елізабет Борн.

Главою МЗС Франції стане 66-річна Катрін Колонна, яка з вересня 2019 року обіймає посаду посла країни в Лондоні. Вона розпочала дипломатичну кар’єру в 1983 році, працювала в посольстві Франції в США, а також за ЮНЕСКО. Вона також була офіційним представником Єлисейського палацу за Жака Ширака. Колонна змінила на цій посаді Жан-Іва Ле Дріана.

Міністром у справах збройних сил Франції призначено 35-річного Себастьєна Лекорню. З липня 2020 року він обіймав посаду міністра заморських територій Франції. Лекорню замінить на цій посаді Флоранс Парлі.

Міністр економіки Бруно ле Мер та глава МВС Жеральд Дарманін зберегли свої посади у складі нового уряду.

16 травня президент Франції Еммануель Макрон призначив колишнього міністра у справах праці, зайнятості та інтеграції Франції Елізабет Борн прем’єром країни та доручив їй сформувати уряд.

Французькі ЗМІ нагадують, що Борн стала другою жінкою в історії Франції, яка обійняла посаду глави уряду. До неї прем’єром-жінкою у Франції була лише Едіт Крессон у 1991-1992 роках.

61-річна Борн із липня 2020 року очолювала міністерство праці Франції, до цього обіймала посаду міністра екології, транспорту і житлового транспорту.

14 квітня Макрон переміг у другому турі президентських виборів із результатом 58,55% голосів. Церемонія інавгурації відбулася 7 травня.

admin

Наверх