Глава Мінінфраструктури України заявляє про неможливість експорту зерна через перекриття РФ "зернового коридору" > Gercek Tesisat

Глава Мінінфраструктури України заявляє про неможливість експорту зерна через перекриття РФ “зернового коридору”

12:52 30.10.2022

Глава Мінінфраструктури України заявляє про неможливість експорту зерна через перекриття РФ "зернового коридору"

Судно Ikaria Angel із 40 тис. тонн зерна для Ефіопії в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН) не змогло в неділю вийти з українського порту, як планувалося, через дії Росії, заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“Ці продукти були призначені для жителів Ефіопії, що перебувають на межі голоду. Але через перекриття Росією “зернового коридору ” експорт неможливий”, – написав він у твіттері в неділю.

Як повідомлялося, Міноборони РФ заявило про вихід Москви з угод з вивезення зерна з портів України, назвавши причиною нібито атаку України “проти кораблів Чорноморського флоту і цивільних суден, задіяних у гарантуванні безпеки “зернового коридору”.

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що це було лише приводом, і Росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні, коли через дії її представників у спільному координаційному центрі біля Босфору накопичилося вже 176 суден, які не можуть пройти за своїм маршрутом.

Представники Росії, України, Туреччини та ООН 22 липня уклали в Стамбулі угоду про створення морського коридору для вивезення українського зерна з портів Чорноморська, Одеси та Південного терміном на 120 днів.

Станом на день 29 жовтня з українських портів вийшли 403 судна з 9,1 млн тонн агропродукції для країн Азії, Європи та Африки.

admin

Наверх