Вартість акумуляторів різко впала, що призведе до популяризації електромобілів > Gercek Tesisat

Вартість акумуляторів різко впала, що призведе до популяризації електромобілів

Ціни на літій-іонні акумулятори знизилася на 8,7% порівняно з серпнем і на 33%, якщо проводити паралелі з березнем 2022 року. Це стане важливим етапом у популяризації електромобілів.

Як повідомило видання The Independent, вартість впала нижче позначки $100 за кіловат-годину (кВт-год). А саме таку ціну аналітична компанія Benchmark Mineral Intelligence називала ключовою для зростання попиту на електромобілі.

«Зниження цін на елементи живлення може дозволити [виробникам] продавати електромобілі масового попиту за цінами, які можна порівняти з цінами на автомобілі з рушіями внутрішнього згоряння, з тією ж маржею, що підвищує привабливість переходу на EV як для споживачів, так і для автовиробників», – розповів аналітик Benchmark Еван Хартлі.

Схожої думки дотримується енергетичний експерт Джерард Рід. Він написав на особистій сторінці на LinkedIn: «Революція в енергетиці та транспорті триває. Ціни на елементи літієвих батарей зараз становлять менше $100 за кВт-год, що на 80% менше, ніж десять років тому. У майбутньому ми побачимо ще нижчі ціни та кращі характеристики, тож смерть рушія внутрішнього згоряння вже близька».

Зниження вартості пояснюється здешевленням сировини. З початку 2023 року ціна на літій впала вдвічі. І тенденція може продовжитися, оскільки останніми місяцями було виявлено нові родовища металу в згаслому супервулкані на кордоні штатів Невада і Орегон.

За останніми оцінками вчених, усередині Кальдера Макдермітта можуть перебувати до 120 мільйонів тонн літію. Такий запас дасть змогу задовольнити світовий попит на акумулятори протягом кількох десятиліть.

admin

Наверх