Український ринок автобусів поступово активізується > Gercek Tesisat

Український ринок автобусів поступово активізується

Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів в Україні протягом лютого та визначили топ моделей в трьох сегментах автобусів: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових.

Динаміка ринку автобусів

У березні 2023 року українці придбали 711 нових та вживаних автобусів. Такий показник на 2634,6% більший, ніж за аналогічний період минулого року та на 20,7% більший, ніж у лютому-2023.

Більшість автобусів купили на внутрішньому ринку: 560 штук, що склало 78,8% від загальної кількості. З-за кордону привезли 11,5% вживаних автобусів від загальної кількості: 82 штуки.

Також у березні вперше зареєстрували 55 нових автобусів, що були виготовлені або переобладнані в Україні (7,7%). Ще 14 нових автобусів імпортували з-за кордону (2%).

Найпопулярніші автобуси на внутрішньому ринку

Лідером внутрішніх перепродажів стабільно залишається Mercedes-Benz Sprinter (135 шт.). Значна частина цих транспортних засобів була переобладнана у пасажирські автобуси із вантажних авто.

На другому місці опинилися автобуси на базі Mercedes Benz T1 та T2 (64 шт. сумарно), які не випускаються з середини 90-х років минулого століття. Цей пункт також включає вантажні транспортні засоби, які свого часу були переобладнані в автобуси.

Третє місце посіли українські автобуси Богдан/Ataman A-092 (41 шт.), а четверте – БАЗ А079 «Еталон» (39 шт.).

Замикає п’ятірку найпопулярніших моделей березня на внутрішньому ринку Volkswagen LT (26 шт.).

Найпопулярніші вживані автобуси, привезені з-за кордону

Внаслідок великої кількості законодавчих обмежень, з-за кордону сьогодні привозять небагато автобусів. На такі транспортні засоби діє обмеження екологічного стандарту не нижче «Євро-5», а розмір акцизного податку у 50 разів більший на автобуси віком понад 8 років, що робить їх імпорт економічно невигідним.

В березні з-за кордону найчастіше привозили вживані автобуси на базі Mercedes-Benz Sprinter (16 шт.). На другому місці – Mercedes-Benz Citaro (9 шт.). Третю сходинку зайняв Van Hool T9 (7 шт.).

Найпопулярніші нові автобуси

Більшість нових автобусів, які українці придбали у лютому 2023 року, це продукція українських підприємств. Так, перше місце зайняв Богдан/Ataman A-093 (36 шт.).

На другому місці розмістився Ford Transit (17 шт.), а на третьому — БАЗ А081 «Еталон» (7 шт.).

admin

Наверх