Українці розлюбили седани та полюбили кросовери > Gercek Tesisat

Українці розлюбили седани та полюбили кросовери

За останні 20 років автомобілі в кузові седан пройшли шлях від найбільш популярного типу кузова, до майже екзотичного. Фактично, українці розлюбили такий ще нещодавно популярний сегмент триоб’ємників. Але так було не завжди…

За статистикою AUTO-Consulting, ще 20 років тому седани були домінуючими на ринку нових легкових автомобілів. На початку 2000-х років вони займали 56-57% нового авторинку. Але згадаємо, що тоді бестселерами були ВАЗи (2107, «десятки» тощо), а в лінійці майже кожного виробника були представлені моделі саме з таким типом кузова.

На початку 2010-х років стався різкий скачок долі седанів. На протязі 2010-2013 років доля автомобілів з таким типом кузова стрімко знизився і декілька років демонстрував показник близько 40% ринку.

Починаючи з 2014 року доля седанів стрімко знижується. В той самий час, доля автомобілів сегмента SUV (у більшості це саме універсали) зростає. Дивлячись на динаміку зростання долі кросоверів та позашляховиків, виходить, що доля седанів зворотно пропорційна долі автомобілів сегменту SUV.

Згідно з динамікою, у 2018-2019 роках доля седанів перейшла відмітку у 20% ринку. У 2022 році седани продемонстрували 10% ринку нових автомобілів. А саме на початку 2023 року їх доля ще зменшилась і досягла 7% нового авторинку.

Фактично, автомобілі з кузовом седан сходять нанівець і залишились домінуючими тільки в преміальному сегменті авторинку. А судячи з того, що такі класичні моделі з кузовом седан, як Volkswagen Passat тощо знімаються з виробництва, світові виробники не бачать за таким типом легковиків майбутнього.

Такі аналогії були в історії автомобільного виробництва і раніше. Наприклад, на початку 20-го століття більшість автомобілів тієї пори були з кузовом фаетон. І йому на заміну прийшли саме седани. Тепер їх замінюють більш практичні на сьогоднішній час кросовери з кузовом універсал. 

admin

Наверх