У березні зафіксовано зростання продаж малої комерційної техніки > Gercek Tesisat

У березні зафіксовано зростання продаж малої комерційної техніки

Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів в Україні у березні та визначили 15 найпопулярніших моделей малої комерційної техніки в трьох сегментах: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових авто.

Динаміка ринку LCV

У березні українці придбали 5,2 тисячі легких комерційних транспортних засобів повною масою до 3,5 тонн. Це – на 1633,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 26,8% більше, ніж у лютому-2023.

Більшість малих комерційних авто у березні придбали на внутрішньому ринку: 4 тисячі (76,7%). З-за кордону привезли 928 вживаних LCV (18%).

Нових імпортних LCV продали 258 штук, ще 16 проданих легких вантажівок були переобладнані українськими підприємствами. Загалом продажі нових LCV склали 5,3% від загальної кількості придбаної малої комерційної техніки.

Таким чином, обсяги продажів малої комерційної поступово прямують до показників періоду перед 24 лютого 2022 року. Так, у березні 2021 українці придбали 6,1 тис. LCV, що лише на 14% менше.

Найпопулярніші LCV на внутрішньому ринку

Лідером на ринку внутрішніх перепродажів малої комерційної техніки залишається Mercedes-Benz Sprinter (586 шт.), на базі котрого існує безліч модифікацій та надбудов для різних потреб. На другому місці рейтингу традиційно розмістився Renault Master (377 шт.), а третє місце зайняв російський ГАЗ 3302 «Газель» (259 шт.), котрий підіймається у рейтингу уже третій місяць поспіль.

Четверту сходинку зайняв Ford Transit (-1 позиція, 235 шт.).

Популярний Volkswagen Transporter (174 шт.) продовжує опускатися в рейтингу (-1 позиція) та за підсумками березня посів п’яту сходинку.

Найпопулярніші вживані LCV, привезені з-за кордону

Лідером імпортних вживаних LCV залишається Renault Master (282 шт.), на другому місці розмістився Mercedes-Benz Sprinter (176 шт.), а третю сходинку зайняв Volkswagen Crafter (68 шт.).

Також у ТОП-5 потрапили Renault Traffic (54 шт.) та Renault Kangoo (49 шт.).

Найпопулярніші нові LCV

Лідером сегмента нових LCV у березні став Renault Express, таких авто вперше зареєстрували 52 штуки.

Peugeot Boxer розмістився на другому місці, у березні 21 така модель вперше отримала українські номерні знаки.

Третю сходинку зайняв Renault Master (20 шт.), а четверту – Citroen Berlingo (15 шт.).

Замикає першу п’ятірку Volkswagen Crafter (11 шт.).

admin

Наверх