Tesla надасть доступ до зарядних станцій Supercharger іншим заради держсубсидії в США > Gercek Tesisat

Tesla надасть доступ до зарядних станцій Supercharger іншим заради держсубсидії в США

Міністерство транспорту США планує доопрацювати документацію, яка регламентує участь приватних компаній у програмі державного субсидування, яка спрямована на забезпечення країни зарядною інфраструктурою для електромобілів, повідомляє Reuters. Це змусить Tesla змінити механізми роботи станцій мережі Supercharger – на них можна буде заряджати машини інших виробників.

Обсяг запланованих субсидій становить $7,5 млрд, і програма передбачає розгортання в США 500 тис. зарядних станцій – для порівняння, 2021 року їх було 100 тис. Держпрограма включена до встановленого адміністрацією президента США плану боротьби зі зміною клімату – до 2030 електромобілів серед усіх машин, що продаються в країні, повинна досягти 50%. І реалізації цього плану поки що перешкоджає недостатньо розвинена зарядна інфраструктура.

В останні роки Tesla неодноразово виявляла готовність переобладнати свої станції та відкрити доступ для електромобілів інших виробників. У січні глава компанії Ілон Маск зустрівся в Білому домі з представниками адміністрації президента – під час обговорення торкалося питання державної програми розвитку зарядних станцій. Однак, незважаючи на заяви та обговорення, Tesla поки не зробила жодних кроків, і в американській мережі Supercharger продовжують заряджатися електромобілі лише однієї марки.

«Вони тримають двері відчиненими, але зобов’язань на себе не взяли», – прокоментував ситуацію співробітник Департамент транспорту Арізони Тор Андерсон.

Мережа Tesla Supercharger поставила стандарт для інших виробників: зарядні станції пропонують швидку зарядку, надійну роботу та широку мережу – по всьому світу встановлено близько 40 тис. пристроїв. Власникам електромобілів Tesla американського зразка є адаптери, що дозволяють підключати машини до портів інших стандартів. Але зворотне неправильно – власники машин інших марок не можуть заряджати їх у мережі Supercharger. Відкриття мережі для інших гравців збільшить доходи Tesla, але може підірвати ексклюзивність бренду та ускладнить управління мережею, попереджають аналітики.

Наступного тижня Мінтранс США доопрацює вимоги, яким повинні відповідати зарядні станції для електромобілів, щоб отримати право на участь у програмі державного субсидування загальним обсягом $7,5 млрд. Інші вимоги включають аспект кібербезпеки і питання про те, якою має бути частка компонентів американського виробництва у зарядному пристрої.

admin

Наверх