Skoda Fabia стане жертвою Євро-7 > Gercek Tesisat

Skoda Fabia стане жертвою Євро-7

Skoda може припинити виробництво Fabia у 2025 році, після набуття чинності екологічних норм Євро-7. Зі слів генерального директора компанії Клауса Зеллмера, залишити модель у лінійці дозволить модернізація, але в цьому випадку доведеться збільшити цінник. Після недавнього подорожчання Fabia все ще залишається однією із найдоступніших моделей у своєму сегменті. У Німеччині цінник автомобіля стартує від 20 200 доларів, у Великій Британії – від 23 180 доларів.

У Volkswagen Group вважають, що приведення двигунів внутрішнього згоряння до відповідності Євро-7 вимагатиме підвищення цінників на 5 520 доларів. Це понад 25% початкової ціни Fabia, що зробить її невиправдано дорогою. Крім того, суперміні стане дорожчим за майбутній електричний компактний кросовер зі стартовим цінником близько 27 590 доларів. З аналогічною загрозою зіткнеться й Volkswagen Polo після виходу у 2025 році аналогічного повністю електричного ID.2.

Екологічні норми Євро-7 набудуть чинності з липня 2025 року для всіх нових легкових та легких комерційних автомобілів. Відповідно до нових вимог викиди NOx повинні зменшитись на 35%. Також передбачено обов’язкове використання електронних каталізаторів з електричним підігрівом та бортової діагностичної системи для постійного контролю викидів.

Автовиробники намагаються відстрочити запровадження цих норм, аргументуючи тим, що нові автомобілі стануть надто дорогими. Моделі вартістю 16 500 доларів після введення Євро-7 можуть подорожчати до 22 000 доларів. Суперміні з ДВЗ вже зараз зникають з ринку під натиском популярніших та прибутковіших кросоверів В-класу. Зокрема, з виробництва зняті Ford Fiesta та KIA Rio. Така ж доля може спідкати й суперкомпактні моделі Volkswagen Group.

admin

Наверх