Ринкова капіталізація автовиробника VinFast перевищила Ford та General Motors > Gercek Tesisat

Ринкова капіталізація автовиробника VinFast перевищила Ford та General Motors

Після свого дебюту як публічна компанія в’єтнамський виробник автомобілів VinFast Auto Ltd. швидко підняв свою ринкову капіталізацію вище, ніж у General Motors Co. та Ford Motor Co. Про це пише Bloomberg.

Вартість VinFast, яка вийшла на ринок завдяки угоді з SPAC, тепер становить приблизно $85 млрд, оскільки акції компанії відтепер торгуються на рівні $37,06 на біржі в Нью-Йорку.

VinFast дебютувала на ринку Nasdaq Global Select Market під символом VFS відразу після завершення злиття зі спеціальною компанією з придбання Black Spade Acquisition Co., проте торги були супроводжені значними коливаннями вартості акцій через обмежену кількість акцій в обігу.

За оцінкою експертів, ринкова капіталізація VinFast зробила її дорожчою, ніж BMW AG, а також перевищила комбіновану ринкову капіталізацію Ford і Rivian Automotive Inc., але все ж таки залишається далеко позаду ринкової вартості BYD Co Ltd.

Варто зазначити, що VinFast має низький рівень публічних акцій, тому що залишається лише 1,3 млн акцій SPAC у вільному обігу, що призводить до значних коливань вартості акцій.

Згідно з даними регулюючих органів, Фам Нат Вионг, засновник VinFast та найбагатша особа В’єтнаму, контролює близько 99% компанії, зокрема акції, що належать його дружині та Vingroup LLC. Це призводить до того, що більшість акцій знаходиться в заблокованому стані та недоступна для інвесторів, які бажали б придбати їх під час торгів у вівторок.

admin

Наверх