Продажі сідлових тягачів знову зростають > Gercek Tesisat

Продажі сідлових тягачів знову зростають

Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів в Україні протягом березня та визначили топ моделей в трьох сегментах сідлових тягачів: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових.

Динаміка ринку сідлових тягачів

Продажі сідлових тягачів знижувалися протягом жовтня-грудня 2022 року, у січні-лютому 2023 року стабілізувалися, а у березні почали зростати. Так, у перший місяць весни українці придбали 3,7 тисячі нових та вживаних сідлових тягачів. Це на 3600% більше, ніж за аналогічний період минулого 2022 року та на 12% більше, ніж у лютому-2023.

Більшість (50,5%) від усіх тягачів привезли вживаними з-за кордону (1,9 тис. шт.).

На внутрішньому ринку придбали 1,6 тис. шт., що складає 43% від загальної кількості.

Новими придбали 6,5% сідлових тягачів, що в кількісному вимірі дорівнює 239 штук.

Найпопулярніші тягачі на внутрішньому ринку

Найпопулярнішим сідловим тягачем на внутрішньому ринку в березні став DAF XF — угод купівлі-продажу таких моделей уклали 483 шт., що традиційно більш як удвічі перевищує показники найближчого конкурента – Renault Magnum (206 шт.).

Третю сходинку зайняв MAN TGX (176 шт.), а четверте – Volvo FH (176 шт.). Замикає першу п’ятірку Renault Premium (131 шт.).

Найпопулярніші вживані тягачі, привезені з-за кордону

У березні найбільш популярним для «пригону» з-за кордону виявився DAF XF (950 шт.). На другому місці розмістився MAN TGX (739 шт.), а на третьому – Volvo FH (442 шт.).

Четверту сходинку посів Renault Magnum (251 шт.), а п’яте – Renault Premium (187 шт.).

Найпопулярніші нові тягачі

У березні першим за кількістю продажів став новий сідловий тягач Mercedes-Benz Actros (74 шт.). Другу сходинку посів Volvo FH (66 шт.), а третю – Scania R-Series (42 шт.).

Четверте місце зайняв MAN TGX (17 шт.), а п’яте – Scania G-Series (10 шт.).

admin

Наверх