Porsche збирається збільшити запас ходу електромобілів до 1300 км > Gercek Tesisat

Porsche збирається збільшити запас ходу електромобілів до 1300 км

Усі провідні автовиробники тією чи іншою мірою залучені до розробки твердотільних акумуляторів, які дозволять зменшити масу електромобілів, збільшити запас ходу, прискорити процес зарядки та підвищити безпеку. Porsche вважає за можливе збільшення запасу ходу електромобілів до 1300 км за рахунок переходу на використання іншого хімічного складу анодів у традиційних акумуляторів з рідким електролітом, хоча і на твердотілі батареї робить певну ставку.

У структурі автоконцерну Volkswagen марка Porsche є одним з локомотивів електрифікації модельного ряду, оскільки в преміальному сегменті простіше виправдовувати високі витрати, що супроводжують цей процес. За даними ресурсу Carscoops, який посилається на науковців та інженерів, що співпрацюють з Porsche, заміна графіту на кремній у складі анодів тягових акумуляторів дозволить збільшити щільність зберігання енергії до десяти разів, а заповнити заряд з 5 до 80% можна буде менш ніж за 15 хвилин.

Щоправда, такі аноди мають істотний недолік у вигляді підвищеної здатності розширюватися при абсорбції літію – це скорочує ресурс батарей. Фахівцям компанії доводиться боротися з цим за рахунок обмеження частки кремнію у складі анода, сьогодні її вдалося довести до 80%. Одночасно ведуться роботи з підвищення вмісту нікелю в катодах, що дозволяє збільшити швидкість зарядки і потужність.

Поєднуючи новий хімічний склад акумуляторів і більш щільну упаковку, фахівці з Porsche розраховують вже в найближчі роки збільшити запас ходу електромобілів до 1300 км. Подальший перехід на акумулятори дозволить збільшити запас ходу флагманських моделей електромобілів ще на 30% або 50%. Певного прогресу вдасться досягти і на стороні зарядних станцій. Їхню потужність планується збільшити до 500 кВт, але для цього рідинному охолодженню доведеться піддавати навіть зарядні роз’єми, не кажучи вже про силові кабелі.

admin

Наверх