Panasonic відправила компанії Tesla перші зразки акумуляторних осередків типу 4680 > Gercek Tesisat

Panasonic відправила компанії Tesla перші зразки акумуляторних осередків типу 4680

Японська корпорація Panasonic спочатку була партнером Tesla з виробництва тягових батарей у штаті Невада, зараз їхнє спільне підприємство здатне щорічно випускати акумулятори сукупною ємністю 39 ГВт/год. Пілотне виробництво нових осередків типу 4680 в Японії вже видало перші зразки акумуляторів, надісланих компанії Tesla для подальшого тестування.

Як підкреслює Reuters з посиланням на коментарі представників Panasonic, серійне виробництво осередків типу 4680 розпочнеться на підприємстві в Японії після березня наступного року. У травні поточного року японській компанії вдалося розпочати масове виробництво прототипів цих осередків, які будуть спрямовуватися до США для потреб Tesla. У перспективі Panasonic розглядає організацію їхнього виробництва на території США. Чутки згадують штати Канзас та Оклахома як найближчі до підприємства Tesla у Техасі місця, де розташується новий завод Panasonic. Саме фахівці японської компанії брали активну участь у розробці нового типу осередків, які за рахунок своїх збільшених габаритних розмірів дозволять зробити тягові батареї дешевшими з одночасним збільшенням ємності.

Для Tesla питання переходу на використання осередків типу 4680 має стратегічне значення. Саме такі акумулятори повинні використовувати електричні пікап Cybertruck та вантажівка Semi, а зараз на підприємстві в Техасі ними вже постачаються кросовери Model Y із новою силовою структурою кузова. Виробництво таких кросоверів буде налагоджено і в Німеччині, але поки що Model Y місцевої збірки використовує перехідну конструкцію з батареєю на основі осередків типорозміру 2170. Самостійний випуск осередків типу 4680 компанія Tesla розраховує організувати не тільки в Техасі, а й у Німеччині.

Представники Panasonic заявили, що автомобільний бізнес до березня наступного року має збільшити свою частку в сукупному виторгу корпорації з 14 до 19%. Загалом виробництво автомобілів у світі до того моменту має повернутися на рівень до початку пандемії, але дефіцит напівпровідникових компонентів буде зберігатися і після того. Зростання витрат на виробництво акумуляторів Panasonic має намір частково компенсувати збільшенням ціни на свою продукцію.

admin

Наверх